Papież podjął bezprecedensową decyzję. Sytuacja jest nadzwyczajna

Papież podjął bezprecedensową decyzję. Sytuacja jest nadzwyczajna Źródło: wikipedia VOA

Papież Franciszek ze względu na nadzwyczajną sytuację, musiał podjąć niezwykle ważne decyzje. To pierwszy taki przypadek w historii.

Papież Franciszek obserwując sytuację na świecie, zmuszony był podjąć bezprecedensową decyzję. Już dziś wiadomo, jak będą wyglądać święta wielkanocne w Kościele Katolickim. Nadzwyczajna sytuacja sprawiła, że niemożliwe będzie przeżycie świąt w tradycyjny sposób.

Papież Franciszek na pustym placu św. Piotra

Wczoraj za pośrednictwem platformy YouTube wierni z całego świata mogli uczestniczyć w nietypowym wydarzeniu. Papież Franciszek modlił się na pustym placu św. Piotra w Watykanie. Głowa Kościoła w strugach deszczu przeszedł przez plac, po czym wszedł na podwyższenie, gdzie przeprowadził nabożeństwo oraz udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi i odpustu zupełnego.

- Z tej kolumnady, która obejmuje Rzym i świat niech zstąpi na was, jak pocieszający uścisk, błogosławieństwo Boże. Panie, pobłogosław świat, daj zdrowie ciałom i pocieszenie sercom. Chcesz, byśmy się nie lękali. Ale nasza wiara jest słaba i boimy się. Ale Ty, Panie, nie zostawiaj nas na łasce burzy - mówił Papież Franciszek. 

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

W związku z nadzwyczajną sytuacją na świecie podjęte zostały oficjalne decyzje, które dotyczą nabożeństw związanych ze świętami wielkanocnymi w Kościele katolickim. Wiadomo już, jak będą wyglądały msze

Papież Franciszek podjął bezprecedensową decyzję

Wszystkie uroczystości, które miały się odbyć w Watykanie, zostaną przeprowadzone bez obecności wiernych, którzy w tym roku będę mogli wziąć w nich udział za pośrednictwem transmisji on-line. Zgodnie z oficjalnym harmonogramem dotyczącym wydarzeń w Watykanie już w niedzielę 5.04 o godzinie 11:00 Papież Franciszek odprawi mszę w bazylice św. Piotra. 

W Wielki Czwartek nie odbędzie się poranna msza. Po raz pierwszy Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona zostanie przez papieża w Watykanie, a nie poza nim. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejna śmierć z powodu koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne informacje

2. Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej. Nie żyje księżniczka Maria Teresa z dynastii Bourbon-Parma

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia o godzinie 11.00 papież odprawi Mszę w bazylice Świętego Piotra. W piątek odbędzie się tradycyjna msza Nabożeństwo Męki Pańskiej. Po czym ruszy droga krzyżowa, która odbędzie się po raz pierwszy na placu św. Piotra, a nie w Koloseum. Msza Wigilii Paschalnej w sobotę odbędzie się o godzinie 21:00. Niedzielna msza rozpocznie się o godzinie 11:00, po czym Papież Franciszek udzieli błogosławieństwa dla miasta i świata, Urbi et Orbi

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Nauczycielka upokorzyła ucznia na oczach całej szkoły. Wtedy wypowiedział słowa, które matka zapamięta do końca życia
  4. Nie żyje legendarny muzyk. Znaleziono go martwego we własnym domu
  5. Rogaliki naszych babć, zabiorą Cię prosto do dzieciństwa. Do przygotowania wystarczą tylko 4 składniki, na pewno masz je pod ręką
  6. Zauważyłeś białą pianę w słoiku z miodem? Miej świadomość arcyważnej rzeczy

źródło: do rzeczy 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News