Wiemy, co papież Franciszek napisał w liście do Andrzeja Dudy. Prezydent nie mógł się tego spodziewać

Wiemy, co papież Franciszek napisał w liście do Andrzeja Dudy. Prezydent nie mógł się tego spodziewać Źródło: youtube.com/prezydentpl

Papież Franciszek wysłał telegram do Pałacu Prezydenckiego. Prezydent Polski został obdarowany pismem napisanym w trakcie lotu samolotem Ojca Świętego, który wracał z wizyty w Tajlandii. Takiego gestu Andrzej Duda nie mógł się spodziewać.

Papież Franciszek w trakcie swojego powrotu z wizyty w Tajlandii zdecydował się na niezwykły gest. Ojciec Święty dużą część podróży przeznaczył na pisanie listów i wysyłanie telegramów do polityków z całego świata. Pismo otrzymał także Andrzej Duda, a w środku znalazł niesamowicie poruszające słowa. Taki gest ze strony papieża mógł wywołać niemały uśmiech na twarzy prezydenta.

Papież Franciszek wysyła telegram do Polski. Nieprawdopodobny gest papieża

Na pomysł napisania telegramu do głowy państwa, papież Franciszek wpadł przy okazji lotu z Tajlandii do naszego kraju. Droga samolotu Ojca Świętego przebiegała przez Polskę, to też zwierzchnik Watykanu wysłał kilka słów do prezydenta Andrzeja Dudy. W piśmie nie brakowało miłych słów i pozdrowień dla wszystkich Polaków. Wiadomo już, co nasza głowa państwa mogła przeczytać w dokumencie. 

- Gdy przelatuję nad Polską w drodze powrotnej do Rzymu z Tajlandii i Japonii, przesyłam serdeczne pozdrowienia Jego Ekscelencji i Pana rodakom. Zapewniam Pana o moich modlitwach za kraj i jego naród i proszę Wszechmogącego Boga o błogosławieństwo pokoju i dobrobytu dla was wszystkich - napisał papież w liście do prezydenta Dudy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda nie jest jedyną osobą, która dostała list

W trakcie podróży papieża z Tajlandii do Włoch Franciszek wysłał jeszcze kilka pism do kilku innych polityków i przywódców państw. Wiadomo, że swoje pismo otrzymał prezydent Rosji Władimir Putin, a cesarz Japonii Naruhito otrzymał wiele podziękowań i błogosławieństw za goszczenie Ojca Świętego i jego świty na terenie swojej ojczyzny w trakcie wizyty.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

Według doniesień ze strony współpracowników papieża - Franciszek starał się wysłać wiadomość do każdego kraju, na którego terytorium powietrznym znalazł się samolot delegacji wracającej z Azji. Jak widać, papież nawet w chwilach podróży nie zapomina o politycznej roli Watykanu i jest niezwykle zapracowaną osobą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Fakt

Następny artykuł