Poruszające słowa w bożonarodzeniowym orędziu papieża Franciszka. "W ludzkich sercach istnieją ciemności"

Poruszające słowa w bożonarodzeniowym orędziu papieża Franciszka. "W ludzkich sercach istnieją ciemności" Źródło: YouTube / Radio Maryja

Papież Franciszek w bożonarodzeniowym orędziu poruszył najważniejsze tematy dotyczące obecnych wydarzeń na świecie. Głowa katolickiego Kościoła zaapelowała o pokój wzruszającymi słowami. "W ludzkich sercach istnieją ciemności" - przypominał papież.

Papież Franciszek w przesłaniu do całego świata odczytanym w Boże Narodzenie na balkonie bazyliki Świętego Piotra skupił się na słowach proroka Izajasza: "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką". Papież wykorzystał te słowa, aby zaapelować o pokój w Syrii i na Ukrainie oraz przezwyciężenie kryzysu w Iraku. Franciszek ujął wszystkich słowami tegorocznego bożonarodzeniowego orędzia.

Papież Franciszek mówił o ciemnościach ludzkich serc

- To prawda, w ludzkich sercach istnieją ciemności, ale większe jest światło Chrystusa. Są ciemności w relacjach osobistych, rodzinnych i społecznych, ale większe jest światło Chrystusa. Istnieją ciemności w konfliktach gospodarczych, geopolitycznych i ekologicznych, ale większe jest światło Chrystusa - mówił papież.

Jednocześnie wspomniał o dzieciach cierpiących z powodów wojen na całym świecie, w tym w Syrii:

- Niech będzie pocieszeniem dla umiłowanego narodu syryjskiego, który wciąż nie widzi końca działań wojennych, rozdzierających ten kraj w minionej dekadzie. Niech wstrząśnie sumieniami ludzi dobrej woli, zainspiruje rządzących i wspólnotę międzynarodową do znalezienia rozwiązań, które zapewniłyby bezpieczeństwo i pokojowe współżycie ludów tego regionu i położyłyby kres ich cierpieniom - apelowała głowa kościoła Katolickiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież wzywał także o zażegnanie kryzysu w Libanie i Iraku. Prosił o pomoc dla ludności w Wenezueli. Modlił się za ludzi dążących do sprawiedliwości, pojednania i przezwyciężenia licznych form ubóstwa "obrażających godność każdej osoby". Papież nie zapomniał wspomnieć o Ukrainie i Afryce, gdzie ludzie cierpią z powodu klęsk żywiołowych.

Papież modlił się za "poranioną ludzkość"

Franciszek modlił się za prześladowanych chrześcijan, zwłaszcza za uprowadzonych misjonarzy i wiernych padających ofiarami ataków grup ekstremistycznych w Afryce. Mówił również o niesprawiedliwości zmuszającej wielu ludzi do przemierzania pustyń i "mórz przekształconych w cmentarze", o wyzysku, niewolnictwie, torturach w różnych obozach. Nie zapomniał wspomnieć o chorych, głodnych i ubogich. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda muzyki. Każdy zna jej piosenki, zmarła nagle
2. 8 Polaków nie żyje, 118 jest rannych. Policja przekazała bardzo niepokojące wiadomości

- Niech Syn Boży będzie blisko osób starszych, jak i samotnych, migrantów i usuniętych na margines - mówił. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Kobieta chciała zaimponować teściom prezentem. Kiedy się nie udało mąż ukarał ją w najgorszy sposób
  4. Zbigniew Cybulski zginął potrącony przez pociąg. Żona była zdruzgotana, gdy dowiedziała się skąd wracał
  5. W Polsce powstanie nowy Kościół? Niewiarygodne, gdzie miałyby odbywać się msze

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News