Ważny apel papieża Franciszka. Poprosił o jedną rzecz, podał datę 25 marca

Ważny apel papieża Franciszka. Poprosił o jedną rzecz, podał datę 25 marca Źródło: youtube naszamlawa.pl

Papież Franciszek ciągle stara się podnosić na duchu wiernych. Udziela wypowiedzi, które mają pomóc im w tym trudnym czasie dla wielu będącym próbą wiary. Tym razem postanowił jednak wygłosić ważny apel.

Papież Franciszek trafił na bardzo trudne czasy, z jakimi nie musiał mierzyć się żaden z przywódców Kościoła katolickiego. Duchowy przewodnik milionów katolików wystosował bardzo ważną prośbę.

Papież Franciszek błogosławi pusty plac

Papież Franciszek oraz zdjęcia, na których błogosławi on pusty plac świętego Piotra, przejdą do historii. Modlitwa Anioł Pański gromadziła zawsze tłumy wiernych, jednak w obliczu epidemii koronawirusa wejście na plac zostało zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Ostatni Anioł Pański odbył się w bibliotece Pałacu Apostolskiego i to właśnie tam papież Franciszek postanowił wygłosić swoją prośbę, która jednocześnie jest apelem do wszystkich chrześcijan na całym świecie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Apel o to, by nie przestawać wierzyć

Papież Franciszek i tym razem modlił się bez wiernych, jednak wszystko transmitowane było przez watykańskie media. Hierarcha postanowił wygłosić homilię na podstawie słów Jezusa „Jestem światłością świata”. Podkreślał, jak ważne jest, aby szczególnie w okresie Wielkiego Postu błagać o boskie miłosierdzie. Dodatkowo przypomniał, że wszyscy zostali wezwani do tego, by przyjąć światłość i przekazywać ją z miłością bliźnim. Szczególnie ważne wydaje się to w czasie epidemii, która szaleje na całym świecie. Papież Franciszek postanowił odnieść się także i do tego. Skierował do wszystkich wiernych na całym świecie apel, aby zjednoczyć się w modlitwie. Wyznaczył nawet do niej specjalny moment, tak aby odbyła się w tym samym czasie.

Dzisiaj grzeje: 1. Duży wzrost zachorowań, kolejne ofiary śmiertelne. Sytuacja w jednym województwie coraz bardziej się komplikuje

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Papież Franciszek wyznaczył termin

- W tych dniach próby, gdy ludzkość drży z powodu zagrożenia ze strony pandemii, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom, by zjednoczyli swoje głosy, wznosząc je ku niebu - mówił papież. Zachęcił wszystkich aby razem odmawiali modlitwę do Boga w jednym momencie. 

- Zachęcam zatem wszystkich do odmówienia Ojcze Nasz w środę 25 marca w południe - dodał na sam koniec swojej wypowiedzi. Określił, że być może pandemia modlitwy może stać się godną odpowiedzią w tych trudnych czasach. Szczególnie ważne może to być dla osób samotnych i słabszych, które bardzo ciężko przechodzą przez ten okres.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Zmarł drugi polski ksiądz zarażony koronawirusem. Mieszkańcy coraz bardziej się obawiają
  4. Mężczyzna codziennie podchodzi do okna budynku, siada przed nim i wyjmuje telefon. Powód wyciska łzy z oczu
  5. Nikt nie miał pojęcia o kwarantannie 50-letniej Polki. Tragiczne odkrycie w jej mieszkaniu
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News