Papież Franciszek zawstydził polityków PiS. Nowa ustawa rządu jest sprzeczna z wolą głowy Kościoła

Papież Franciszek zawstydził polityków PiS. Nowa ustawa rządu jest sprzeczna z wolą głowy Kościoła Źródło: youtube.com/foxnews

Papież Franciszek zabrał głos w ważnej dla Polaków sprawie. Głowa Kościoła zawstydziła polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy planują zmiany w polskim prawodawstwie. Słowa z Watykanu powinny być traktowane jako sprzeciw i krytyka ze strony papieża, na którego nauki partia rządząca się często powołuje.

Papież Franciszek opowiedział się za sprawą, która jest obecnie tematem numer jeden w Polsce. Chodzi o edukację seksualną, która nie jest w smak politykom PiS. Myślą nad jej prawnym zdelegalizowaniem w polskim systemie edukacji. Głowa Kościoła właśnie wydała swoją opinię w tej sprawie.

Papież Franciszek krytykuje pomysły PiS. Głowa kościoła zwolennikiem edukacji seksualnej

Głowa Kościoła w specjalnym komunikacie stwierdziła, że edukacja seksualna jest potrzebna dzieciom, ponieważ seks nie jest czymś złym, a każdy powinien mieć wiedzę w tym zakresie.

- Wierzę, że w szkołach muszą być prowadzone zajęcia z edukacji seksualnej. Seks jest darem od Boga, nie potworem, miłość jest darem od Boga. Inną kwestią jest to, że niektórzy używają go, by zarabiać pieniądze i wykorzystywać innych. Ale musimy zapewnić rzeczową, nienacechowaną ideologicznie edukację seksualną. […] Trzeba nauczać o seksie jako o darze od Boga. Wychowywać to nauczać tak, by wyciągać z ludzi to, co w nich najlepsze i po drodze im pomagać - mówi papież.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiS ma problem ze słowami papieża

Nie da się ukryć, że wypowiedź głowy kościoła może być bardzo niewygodna dla polityków PiS, którzy otwarcie mówią o konieczności przeprowadzenia zmian.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana polska piosenkarka była molestowana przez księdza. Miała tylko 14 lat
2. Wracali z urodzin koleżanki. Nie żyją dwie małe dziewczynki, mieszkańcy pogrążyli się w smutku

- Wczesną seksualizację dzieci trzeba określić jako celową demoralizację i to taką przeprowadzoną „na zimno”, po to, żeby dziecko skoncentrować na sprawach, o których nie powinno w tym wieku myśleć - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czy słowa papieża zmienią narrację w obozie rządzącym? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe 500 plus. Dostać będą mogli absolutnie WSZYSCY!
  2. Kupił nowy dom i postanowił wyremontował ogród. Kiedy natknął się na drzwi w ziemi, prawie zemdlał - pod nimi były schody
  3. Mężczyzna wepchnął małpę w ZOO do wody. Zemściła się tak, że aż oczy bolą od patrzenia, drastyczne nagranie
  4. Miał zostać jej mężem, w końcu usłyszał najczulsze "tak". Kilka godzin później już nie żyli
  5. Przed policjantami stanął 8-letni chłopiec. Powiedział kilka słów, po których okazało się, że jest gorzej niż myśleli

Źródło: Popularne

Następny artykuł