Przepowiednia św. Malachiasza właśnie się spełnia? Ostatnie słowa papieża Franciszka mają ją potwierdzać

Przepowiednia św. Malachiasza właśnie się spełnia? Ostatnie słowa papieża Franciszka mają ją potwierdzać Źródło: Wikimedia Commons/Benhur Arcayan

Papież Franciszek wypowiedział słowa, które natychmiast zostały przeanalizowane przez ekspertów, a także zwykłych internautów. W większości się ze sobą zgadzają - przepowiednia świętego żyjącego w XII wieku właśnie się spełnia.

Papież Franciszek chętnie przemawia do wiernych i spotyka się z nimi na Placu Świętego Piotra. Jedno z takich przemówień zainteresowało osoby, które wiedziały o pewnej przepowiedni. Wszystko się ze sobą łączy w mocno podejrzany sposób, wizje spełniają się na naszych oczach?

Kiedy papież Franciszek zakończy swój pontyfikat, nastąpi koniec świata?

Papież Franciszek jest 112. papieżem. Według wizji świętego Malachiasza, które ten duchowny miał w 1139 roku, aktualnie panująca głowa Kościoła będzie tą ostatnią. Według wizji świętego, ostatnim papieżem ma być "Piotr Rzymianin". Jednak papież Franciszek ani nie pochodzi z Rzymu, ani nie ma na imię Piotr. Osoby, które przeanalizowały przepowiednię twierdzą, że patron papieża, święty Franciszek, miał na drugie imię Piotr. Rzymianin - być może dlatego, że Watykan leży na terenie Rzymu. W Watykanie rządzi papież, wszystko się zgadza.

- W czasie ostatecznych prześladowań Świętego Kościoła Rzymskiego królować będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił swoją trzodę pośród wielu udręk. Miasto Siedmiu Wzgórz (Rzym) zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi ludzi. Koniec - tak dokładnie brzmi przepowiednia świętego Malachiasza. Mają ją potwierdzać słowa, które papież wypowiedział 6 lat temu.

Według niektórych to zwykłe kłamstwo i manipulacja

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bóg przygotowuje nowe miejsce zamieszkania i nową Ziemię, na której będzie trwać sprawiedliwość, a błogosławieństwo zaspokoi wszelkie pragnienia pokoju, które powstają w ludzkim sercu. (...) Na koniec będziemy twarzą w twarz z Bogiem. Wspaniale jest myśleć o niebie, prawda? Wszyscy tam będziemy, wszyscy, to jest piękne i daje nam siłę - mówił papież Franciszek na Placu Świętego Piotra w 2014 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia
2. Najgorsza wiadomość. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka

Według ekspertów papież Franciszek zapowiedział koniec świata, mówiąc o "nowej Ziemi". Być może to przenośnia, tak jak ma to miejsce w wielu religijnych przemówieniach. Ci, którzy nie wierzą w przepowiednię, twierdzą, że to farsa i kłamstwo. Wizje świętego Malachiasza odkryto dopiero w XVI wieku, a opisy dotyczące każdego z kolejnych papieży są na tyle neutralne, że na dobrą sprawę można je dopasować do każdej głowy Kościoła, zawsze znajdzie się jakieś powiązanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy
  3. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie
  4. Sensacyjna prognoza pogody. Czekają nas anomalie jakich jeszcze nie było
  5. Wśród psów ukryła się panda. Zagadka tylko dla wytrwałych, jest wyjątkowo podstępna  

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News