Znienacka w kierunku papieża Franciszka z tłumu ruszyła mała dziewczynka. Nagle Ojciec Święty wyrzekł 4 słowa

Znienacka w kierunku papieża Franciszka z tłumu ruszyła mała dziewczynka. Nagle Ojciec Święty wyrzekł 4 słowa Źródło: Facebook/Franciszek

Papież Franciszek jest postacią niezwykle popularną i to nie tylko w środowiskach chrześcijańskich. Biskup Rzymu zaskoczył ostatnio wszystkich tym, co zrobił podczas spotkania z wiernymi. Dziewczynka znienacka ruszyła w kierunku papieża, a on wyrzekł wtedy 4, znaczące słowa.

Papież Franciszek znany jest ze swojego innowacyjnego podejścia do kwestii wiary i zachowań, które dla konserwatywnych wiernych wydają się kontrowersyjne. Podczas ostatniego spotkania z wiernymi, mała dziewczynka znienacka podbiegła do papieża. Wtedy Ojciec Święty wypowiedział 4, niezwykle znaczące słowa. 

Papież Franciszek i jego reakcja na zachowanie dziecka 

Papież Franciszek postawił sobie za zadanie zreformowanie Kościoła Katolickiego i zmienił bardzo wiele, jeżeli chodzi o zasady panujące w Watykanie. Zasłynął z niezwykłej otwartości i wrażliwości na krzywdę najbiedniejszych i najsłabszych. 

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej zdarzyła się niespodziewana sytuacja. Mała dziewczynka postanowiła podbiec do biskupa Rzymu. Reakcja papieża idealnie pasuje do jego wizerunku. Ojciec Święty wypowiedział na temat całego zdarzenia 4 ważne słowa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ważny przekaz papieża 

Podczas spotkania z wiernymi, z tłumy wybiegła nagle mała dziewczynka. Wywołało to spore poruszenie wśród zgromadzonych. W Watykanie panują bowiem bardzo restrykcyjne zasady dotyczące zachowania wobec Ojca Świętego. 

Dziecko weszło po schodach na podest auli Pawła VI i swoją obecnością zwróciło uwagę Franciszka. Papież zareagował na to w swoim stylu i nie miał zamiaru przeganiać dziewczynki. Wypowiedział natomiast 4 ważne słowa, które w piękny sposób wpisują się w charakter jego pontyfikatu. 

- Bóg mówi poprzez dzieci - powiedział wtedy biskup Rzymu, reagując na sytuację.

Odwołał się w ten sposób do sytuacji z Ewangelii, w której to Jezus dość kategorycznie zabrania apostołom odganiania od niego dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Prokuratura zabiera głos ws. wypadku Staraka. Potwierdzają się najgorsze obawy
2.Emerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnego

Przekaz papieża można interpretować na wiele sposobów. Przede wszystkim może się on odnosić do tego, że wierni powinni być naiwni w swojej relacji z Bogiem jak dzieci. Kochać i ufać jak najmłodsi, którzy nie mają jeszcze w sobie lęku. Z drugiej strony biskup Rzymu mógł również skomentować w ten sposób afery pedofilskie, które w ostatnim czasie nieustannie wybuchały w Kościele. Patrząc z tej perspektywy papież mógł chcieć przekazać, że należy słuchać ofiar. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe, wstrząsające doniesienia na temat Piotra Woźniaka-Staraka. „Znaleziono w śrubie motorówki ludzkie włosy”
  2. Nie żyje legenda TVP. Ostatni post jaki opublikował brzmi: "W szpitalu. Połamany, zaraz będą mnie rżnąć"
  3. Piotr Starak z żoną szykowali się do ważnych rodzinnych chwil. Teraz ta informacja ściska za serce
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Polski ksiądz nagrany przed orgią, opowiada o lewatywie i pięciu osobach. "Ja mam tyłek zawsze gotowy"

Źródło: TVP Info

Następny artykuł