Papież Franciszek
Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0
Konrad Karpiuk - 20 Kwietnia 2020

Niewyobrażalna decyzja papieża Franciszka. Chodzi o dwa wielkie katolickie wydarzenia

Papież Franciszek w trakcie epidemii koronawirusa odprawia msze w zamknięciu, oraz ogranicza swój kontakt z wiernymi. Nawet głowa Kościoła Katolickiego zdaje sobie sprawę z zagrożenia i nie ryzykuje. W trosce o zdrowie wiernych, zdecydował się również na podjęcie niezwykle ważnej decyzji.

Papież Franciszek uważnie obserwuje obecną sytuację epidemiologiczną na świecie. Doskonale zdaje sobie sprawę, że epidemia wpłynęła na wszystkie aspekty życia, w tym na religię. Ostatnio wygłosił pouczającą homilię, w której przestrzegł przed znacznie groźniejszym wirusem. Co oczywiście nie oznacza, że ojciec święty bagatelizuje SARS-CoV-2.

Papież Franciszek odwołał dwa ważne wydarzenia, ich data ulegnie ogromnej zmianie

W Watykanie podejmowane są kolejne decyzje dotyczące w związku z koronawirusem. Papież Franciszek nie spotyka się już na placu świętego Piotra z tłumem wiernych, również prowadzone przez niego msze są odprawiane w pustej świątyni, jak ostatnio w Santo Spirito in Sassia koło Watykanu. Właśnie ogłoszono ważną decyzję o odwołaniu dwóch katolickich wydarzeń.

Chłopiec pitbull nagranieMaleńki chłopiec położył się obok dużego pitbulla. Mama zobaczyła co się dzieje i natychmiast złapała za telefonCzytaj dalej

- Z powodu aktualnej sytuacji sanitarnej i jej konsekwencji dla przemieszczania się i skupisk ludzi Ojciec Święty wraz z Dykasterią do spraw Świeckich, Rodziny i Życia postanowił przełożyć o rok najbliższe Światowe Spotkanie Rodzin planowane na czerwiec 2021 roku i następne Światowe Dni Młodzieży, które miały odbyć się w Lizbonie w sierpniu 2022 roku, odpowiednio na czerwiec 2022 i sierpień 2023 roku - poinformował dyrektor biura prasowego Watykanu, Matteo Bruni.

Nie wszyscy rozumieją decyzję Franciszka, ze względu na to, że do obu wydarzeń zostało sporo czasu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

JajkoWłożyła jajko do stanika. Po 35 dniach stało się niewyobrażalne, zdjęcia zwalają z nógCzytaj dalej

Wiele osób jest zaskoczonych decyzją papieża Franciszka. Wszak oba wydarzenia mają się odbyć dopiero kolejno za rok i za dwa lata, a do tego czasu jest bardzo prawdopodobne, że epidemia już wygaśnie, lub zostanie opanowana. Może być to jednak podyktowane kwestiami organizacyjnymi.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zapowiedział kolejne duże zmiany już od środy. Czekało na nie wielu Polaków
2. Znanemu księdzu puściły nerwy, publicznie skrytykował Szumowskiego. Jego zarzuty wywołały burzę

Oczy katolików z całego świata są w tej chwili zwrócone na ojca świętego. Głośnym echem odbił się jego gest z początków epidemii. Papież Franciszek wyszedł wtedy na plac świętego Piotra i udzielił przez okna błogosławieństwa. Zawsze spotykał się z tłumem wiernych, ale w trakcie epidemii plac opustoszał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. FoxNews: Ameryka wszczyna śledztwo w sprawie Wuhan
  2. Była żona Piotra Żyły pochwaliła się zdjęciami z sesji. Pokazała nogi, co za widok (FOTO)
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje światowej sławy Polak
  4. Tadeusz Rydzyk w końcu nie wytrzymał. Głośno krytykuje PiS i TVP
  5. Zobaczył nagranie z ukrytej kamery i zaniemówił. Jego psy zrobiły rzecz, której nie da się opisać słowami
  6. Większość klientów źle korzysta z zagłębienia na końcu kas w marketach. Popełniany błąd znacząco utrudnia zakupy

Magda Gessler otworzyła sklep z jedzeniemZamówiła produkty z internetowego sklepu Magdy Gessler. Nie mieści się w głowie, co było w jednym produkcieCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News