Papież Franciszek zaskoczył wszystkich
LUKASZ GAGULSKI/East News
Monika Majko - 19 Września 2020

Słowa papieża Franciszka wprawiły wszystkich w osłupienie. Wielu nie było gotowych na jego wyznanie

Papież Franciszek spotkał się z wyjątkową grupą wiernych, duchowny zdecydował się na wielkie wyznanie. Słowa głowy Kościoła katolickiego wprowadziły w osłupienie wiele osób, tego nikt się nie spodziewał.

Papież Franciszek zaskoczył wszystkich swoimi słowami podczas spotkania z wyjątkową grupą wiernych. Takiego wyznania po głowie Kościoła Katolickiego nikt się nie spodziewał, uczestnicy wydarzenia byli bardzo poruszeni postawą duchownego.

Papież Franciszek zaskoczył wszystkich podczas spotkania z wiernymi

Zwierzchnik Kościoła Katolickiego zgodził się na spotkanie z członkami włoskiego stowarzyszenia "Tenda di Gionata", do którego należą m.in. rodzice osób LGBT+. W audiencji u papieża Franciszka wzięło udział około 40 osób. Rodzice osób homoseksualnych byli pod wrażeniem otwartości Ojca Świętego na dialog.

Andrzej Duda pożegnał wielkiego PolakaWiadomość o śmierci właśnie przeszyła media. Andrzej Duda pogrążył się w smutkuCzytaj dalej

- Nie wyobrażałem sobie, że dojdziemy do takiego etapu, czyli że zgromadzimy się na audiencji z papieżem Franciszkiem - wyznał jeden z członków stowarzyszenia po audiencji w Watykanie.

Papież Franciszek spotkał się z rodzicami osób LGBT+

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Beata Tadla przeżywa dramatDramat w domu Beaty Tadli. Relacja z miejsca zdarzenia jest porażającaCzytaj dalej

Wiceprzewodnicząca organizacji Mara Grassi tłumaczyła papieżowi, że członkowie stowarzyszenia chcą, by "Kościół mógł zmienić spojrzenie na ich dzieci, nie wykluczając ich, ale przyjmując je w całej pełni". Słowa papieża Franciszka zaskoczyły wszystkich zgromadzonych. Uczestnicy spotkania w Watykanie byli poruszeni postawą zwierzchnika Kościoła Katolickiego. Choć oficjalnie osoby homoseksualnie w Kościele Katolickim nie są wykluczone z tzw. dzieła zbawienia Bożego, to religia ta do tej pory odrzucała ich możliwość pełnego uczestniczenia w życiu społeczności.

- Bóg kocha wasze dzieci, ponieważ są one dziećmi Boga. [...] Kościół nie wyklucza ich, ponieważ gorąco je kocha - powiedział Ojciec Święty.

Dzisiaj grzeje:

1. Na miejscu mnóstwo policjantów i strażaków, natychmiastowo zamknięto teren. Porażające sceny w polskiej miejscowości

2. Wielki smutek w pałacu prezydenckim. Andrzej Duda przekazał najgorszą wiadomość, spływają kondolencje

3. Polacy spożywają ją codziennie. Zdecydowanie niszczy organizm, pijąc ją nie mamy nawet pojęcia

Papież Franciszek przyjął również prezenty od członków włoskiego stowarzyszenia "Tenda di Gionata". Duchowny otrzymał tęczową koszulkę ze słowami "w miłości nie ma lęku", pochodzącymi z 1. Listu św. Jana, a także książkę ze świadectwami osób homoseksualnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie, kim jest mąż Danuty Holeckiej. Kulisy początku ich związku były bacznie skrywane
  2. Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Ewa zostawiła męża. Głodowała, jadła suchy chleb, bo unikał alimentów skandalicznymi sposobami

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News