Watykan potwierdził przykre doniesienia. Chodzi o papieża Franciszka

Watykan potwierdził przykre doniesienia. Chodzi o papieża Franciszka Źródło: Zuma Evandro Inetti SplashNews.com East News

Papież Franciszek: w mediach pojawiły się przykre doniesienia na temat Ojca Świętego. Przez dłuższy czas nie było żadnych konkretnych informacji. Dziś do sprawy postanowił odnieść się Watykan. Wieści, jakie dotarły do opinii publicznej, nie są optymistyczne. Chyba nikt nie spodziewał się tego, co się wydarzyło.

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na funkcjonowanie całego świata. Sytuacja we Włoszech była jedną z najpoważniejszych. Trudno więc dziwić się, że skutki dotknęły także Watykan. Szalejący wirus zupełnie uniemożliwił bezpośredni kontakt papieża Franciszka z wiernymi.  Od marca audiencje generalne odbywają się bez udziału modlących się. Sytuacja zmieniła się nieco w maju, święto Bożego Ciała w bazylice Świętego Piotra celebrowało pięćdziesięciu wiernych. Teraz papież podjął ważne decyzje, które zostały potwierdzone przez Stolicę Apostolską.

Papież Franciszek podjął ważną decyzję

Pandemia wpłynęła negatywnie na plany pielgrzymkowe papieża Franciszka. Na ostatnie dni maja zaplanowano wizytę Ojca Świętego na Malcie, niestety nie dojdzie ona do skutku. W kalendarzu znajdowała się także podróż na Cypr, którą prezydent kraju, Nikos Anastasiadis zapowiadał już w listopadzie ubiegłego roku. Miały być to odwiedziny bardzo szczególne - łączące się z sześćdziesiątą rocznicą ustanowienia Republiki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To niejedyne plany papieża, które ulegną zmianie. Na wrzesień zaplanowano Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie, w którym, mimo braku oficjalnych informacji, głowa kościoła katolickiego miała wziąć udział. To wydarzenie zostało przełożone na przyszły rok, co może przynieść skutek w postaci jego obecności, na czym niezwykle zależy organizatorom.

Jesienią Franciszek miał ruszyć także w międzynarodową podróż do Indonezji i Papui Nowej Gwinei, która była dla niego szczególnie ważna. Również w tym przypadku o zmianie terminu wizyty zadecydowali organizatorzy, dla których priorytetem jest zdrowie Ojca Świętego. Do skutku nie dojdzie również wyjazd do Sudanu Południowego, ponieważ na miejscu nie ma odpowiednich warunków, by przygotować tak wielkie przedsięwzięcie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Przełom w walce z COVID-19 w Polsce? Rozpoczęto produkcję najnowszego leku

2. Tragiczny finał interwencji policji. Kobieta zastrzelona przez funkcjonariusza

Mimo, że stanowisko Watykanu jasno mówi, że nie zobaczymy papieża poza granicami Pałacu Papieskiego w bieżącym roku, zagrożone są także jego plany na 2021 rok. Przesunięte zostały bowiem dwa ważne wydarzenia - wiemy już, że Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w czerwcu 2022 roku, a Światowe Dni Młodzieży, które miały odbyć się w Lizbonie w 2022 roku, zostały przeniesione na sierpień 2023 roku.

Decyzje Stolicy Apostolskiej spotkały się z dużym rozczarowaniem ludzi na całym świecie, ale szczególnie dotknięci czują się rodacy papieża, Argentyńczycy. Dotąd, mimo że od czasu konklawe minęło już przeszło siedem lat, Ojciec Święty nie odwiedził jeszcze swoich rodzinnych stron. Ostatnie jego podróże, to pielgrzymki do Tajlandii i Japonii pod koniec listopada zeszłego roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Genialne kotlety schabowe inaczej niż robią wszyscy. Są o niebo lepsze dzięki 1. składnikowi dodanemu do panierki
  2. Anna Lewandowska zdradziła przepis na idealne śniadanie. Tę jajecznicę pokochają wszyscy Polacy, prawdziwy hit
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Jerzy Kutkowski
  4. Ministerstwo apeluje do wszystkich Polaków. Duża pomoc całkowicie za darmo
  5. IMGW pilnie ostrzega Polaków. Duże niebezpieczeństwo w weekend, możliwe trąby powietrzne
  6. Porażające wydarzenie na pogrzebie. Nagle z trumny zaczęły dobiegać dźwięki, wszyscy byli wstrząśnięci

Żródło: Onet

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News