Papież Franciszek
Wikimedia Commons Benhur Arcayan CC0
Konrad Karpiuk - 19 Kwietnia 2020

Smutne słowa papieża Franciszka. Przestrzega przed obojętnym egoizmem

Papież Franciszek w ostatnią niedzielę wygłosił publiczne kazanie, które odbiło się sporym echem na całym świecie. W trakcie przemówienia do wiernych powiedział, że "Światu grozi jeszcze gorszy wirus". Niektórzy mogą być oburzeni słowami głowy Kościoła Katolickiego.

Papież Franciszek zaskoczył wiernych swoją ostatnią homilią. Koronawirus jest tematem numer jeden nie tylko wśród mediów, ale również wśród duchownych. Zarówno zwyczajni księża na kazaniach, wyżsi hierarchowie, jak i sam papież poruszają temat pandemii. Ojciec święty powiedział o innym wirusie, jaki nam grozi.

Papież Franciszek poucza, że grozi nam jeszcze gorszy wirus

Msza, którą prowadził papież Franciszek była oczywiście bez udziału wiernych. Nabożeństwo było odprawione w kościele Santo Spirito in Sassia koło Watykanu z okazji 20 rocznicy kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej. W trakcie kazania papież Franciszek powiedział o innym wirusie.

PitbullPitbull zaczął bardzo dziwnie się zachowywać. Po kilku dniach właściciel zajrzał do jego budy i zaniemówił, natychmiast musiał zareagowaćCzytaj dalej

- Miłosierdzie nie porzuca tych, którzy zostali w tyle. Teraz gdy myślimy o powolnym i żmudnym wychodzeniu z pandemii, wkrada się niebezpieczeństwo: zapominanie o tych, którzy pozostali w tyle. Istnieje ryzyko, że dotknie nas jeszcze gorszy wirus, wirus obojętnego egoizmu - mówił ojciec święty.

Papież pouczył, że za egoizm uważał postawę, w której uważamy, że życie poprawia się wtedy, gdy jest lepiej tylko i wyłącznie w naszym otoczeniu. To już nie pierwszy raz, gdy mówił, że obawia się o przyszłość świata. Stwierdził, że dochodzi do selekcjonowania ludzi i odrzucenia biednych, a w trakcie pandemii, w obliczu choroby wszyscy jesteśmy równi.

Wiele osób jest oburzonych postawą papieża

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Disco poloDramatyczne wyznanie króla disco polo. Cierpi po operacji, ma zakaz wstępu do szpitalaCzytaj dalej

- To, co się dzieje, wstrząsa nami wszystkimi: nadszedł czas, by usunąć nierówności, uzdrowić niesprawiedliwość, która podważa u podstaw zdrowie całej ludzkości [...] Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra, i rozdzielali je każdemu według potrzeb [...] To nie ideologia. To chrześcijaństwo - zakończył papież.

Dzisiaj grzeje:

1. Wyciekły niebywałe informacje o bracie Łukasza Szumowskiego. Chodzi o ogromne pieniądze

2. Pielęgniarka miała jechać do pracy. Za wycieraczką znalazła list od sąsiada, aż ugięły się pod nią kolana

Wiele osób może być niezadowolonych ze słów papieża, zwłaszcza że w skrajnie konserwatywnych środowiskach pojawiają się głosy, że obecna głowa Watykanu jest zbyt progresywna. Dlatego też wiele osób słysząc słowa o rozdawaniu swoich majątków, może być oburzona.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ustalenia brytyjskich naukowców wywracają do góry nogami dotychczasową wiedzę o wirusie. Wszyscy się mylili?
  2. Tak mieszka Robert Lewandowski. Zdjęcia jego ogromnej posiadłości zwalają z nóg, można się zgubić
  3. Widok grobu ojca Kaczyńskich zapiera dech. Słowa wyryte na nagrobku mówią same za siebie
  4. Usłyszał nieludzki jęk dochodzący spod mostu. Natychmiast pobiegł sprawdzić, widok zwalił go z nóg
  5. Papież ostrzegł przed ogromnym niebezpieczeństwem. "Światu grozi jeszcze gorszy wirus"
  6. Jutro w Lidlu, Biedronce, Netto, Kauflandzie, Dino, Carrefourze, Tesco, Żabce i innych kolejne wielkie zmiany, na które czekali wszyscy

SynTrzymali 8-latka w garażu, traktowali w okropny sposób. Gdy umarł w porażających okolicznościach, ojciec powiedział jedno zdanieCzytaj dalej

Źródło: Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News