W końcu przełom w Watykanie? Franciszek znosi "papieską tajemnicę" ws. nadużyć seksualnych księży

W końcu przełom w Watykanie? Franciszek znosi "papieską tajemnicę" ws. nadużyć seksualnych księży Źródło: Wikimedia Commons

Papież Franciszek swoimi decyzjami zaskarbił sobie sympatię osób, które pragną reform w Kościele Katolickim. Własnie podjął decyzję w sprawie księży pedofilów, która już jest uznawana za przełomową.

Papież Franciszek nie boi się podejmować odważnych lub kontrowersyjnych decyzji. Jego pontyfikat jest często krytykowany nawet przez niektórych dostojników kościelnych. Tym razem jednak zaskarbił sobie uznanie wielu wiernych, ponieważ podjął decyzję w sprawie, która wywoływała ogromne kontrowersje już od dłuższego czasu. Chodzi o księży, którzy dopuścili się pedofilii

Papież Franciszek wysłuchał wiernych 

Najwyższy dostojnik kościelny po raz kolejny zaskoczył opinię publiczną i zajął się ważną sprawą dla przyszłości Kościoła Katolickiego. Chodzi o kwestię pedofilii wśród duchownych, która od dawna jest piętnowana w mediach, ale brak było odważnych decyzji ze strony Kościoła. Teraz ma to się wszystko zmienić.

Papież Franciszek podpisał dokument, który zakłada, że postępowania dotyczące przypadków nadużyć seksualnych dokonywanych przez księży wobec nieletnich oraz próby tuszowania takich spraw przez przedstawicieli władz kościelnych, nie będą dłużej objęte tajemnicą papieską. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W dodatku papież Franciszek potwierdził, że przestępstwo dotyczące pornografii dziecięcej zajdzie w sytuacji, gdy przedstawione w tych materiałach osoby nie mają ukończonych 18 lat. Do tej pory limit wieku wynosił zaledwie 14 lat. 

"Franciszek podąża drogą przejrzystości"

- Znosząc tajemnicę papieską w sprawach dotyczących przemocy seksualnej i wykorzystywania nieletnich Franciszek podąża drogą przejrzystości - Watykan w taki sposób skomentował decyzję papieża Franciszka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo

2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Arcybiskup Charles Scicluna z Kongregacji Nauki Wiary uznał decyzję Ojca Świętego za przełomową dla Kościoła Katolickiego. Duchowny prowadzi kanoniczne postępowania w sprawach pedofilii. Podkreślił, że właśnie z powodu tajemnicy papieskiej ofiary zboczeńców nie miały dostępu do wyroków, jakie zapadały w ich sprawach. Przez taką sytuację pokrzywdzeni nawet nie wiedzieli czy sprawca został ukarany. Papież Franciszek ogłosił te decyzje w dniu swoich 83. urodzin, wywołując ogólnoświatowa dyskusję. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o obecności pasożytów w naszym ciele. Nie wszystkie są związane z układem pokarmowym
  2. Rząd uregulował zasady dotyczące trzynastek. Ważne informacje dla emerytów  
  3. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy
  4. Kiedyś nazywano ją najbrzydszą kobietą świata. Internauci oniemieli słysząc czym się dzisiaj zajmuje
  5. Przepis na kotlet schabowy Magdy Gessler rozsadza podniebienie rozkoszą! A przecież jej sztuczka jest bardzo prosta, każdy może ją zrobić

Źródło: tvn24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News