Papież Franciszek zaskoczył wszystkich katolików. "Rozważamy wprowadzenie nowego grzechu"

Papież Franciszek zaskoczył wszystkich katolików. "Rozważamy wprowadzenie nowego grzechu" Źródło: youtube.com/onet

Papież Franciszek zaskoczył wielu katolików. Głowa Kościoła katolickiego zapowiedziała, że w najbliższej przyszłości może dojść do poważnych zmian w liście grzechów. Decyzja Ojca Świętego i wielu wspierających go duchownych może zmienić współczesne rozumowanie katolicyzmu.

Papież Franciszek w trakcie swojego pontyfikatu zasłynął wieloma zaskakującymi deklaracjami i komentarzami w sprawie wiary. Duchowny nie bał się mówić otwarcie o swojej akceptacji homoseksualistów czy wybaczenia dla kobiet poddających się zabiegowi aborcji. Jak się okazuje, Ojciec Święty ma kolejne pomysły na zreformowanie Kościoła. Jednym z nich jest wprowadzenie nowej kategorii grzechu.

Papież Franciszek wprowadzi nowy grzech? Wielkie koncerny mają się czego obawiać

Ojciec Święty, tak jak wielu ludzi na świecie, zwraca uwagę na ważny problem ekologii. Alerty ekologów wskazują na to, że sytuacja naszej planety w ciągu najbliższych kilku lat może znaleźć się w opłakanym stanie z powodu nadmiernej produkcji plastików, emisji gazów cieplarnianych oraz śmieceniu przez duże koncerny. Aby temu zapobiec, papież zamierza dodać "grzechy wymierzane przeciwko ekologii" jako jedną z kategorii złych uczynków, jakie można wymierzyć przeciwko Bogu.

- Konieczne jest „nawrócenie ekologiczne”, które umożliwi chrześcijanom zrozumienie wagi grzechu przeciwko środowisku jako grzechu przeciwko Bogu, bliźniemu oraz przyszłym pokoleniom. Nie dla indywidualizmu lub obojętności, które sprawiają, że patrzymy na rzeczywistość tak, jak widz patrzy na ekran. Tak dla ekologicznego nawrócenia skoncentrowanego na odpowiedzialności i integralnej ekologii, stawiającej w centrum ludzką godność, która jest zbyt często deptana - stwierdził synod biskupów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ojciec Święty przyjacielem ekologii

Postulat pojawienia się nowego grzechu na liście występków przeciwko Bogu pojawił się przy okazji synodu biskupów Amazonii, którzy przez całe spotkanie debatowali na temat roli Kościoła w sprawie pogorszenia się warunków bytowych na naszej planecie. Papież wyraził aprobatę wobec postulatów duchownych proszących o uznanie "grzechu przeciwko ekologii".

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta robiła swoją suknię ślubną 1000 godzin. Pan młody prawie zemdlał, gdy ją zobaczył
2. Jest niebezpiecznie, możliwe zagrożenie życia i zdrowia. Polsat przekazał alert dla czterech województw

- Jest to grzech przeciwko naszemu wspólnemu domowi - mówi papież Franciszek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy podatek budzi ogromne KONTROWERSJE. Polacy masowo zaskarżają go do sądów
  2. Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakiet
  3. Kaloryfery Polaków już niedługo będą zimne? Ogromny problem w całym kraju
  4. Tak wygląda grób Jana Pawła II. Smutny widok dla katolików z całego świata
  5. Jackowski miał fatalną wizję dla wielu Polaków. Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą straszne

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News