Jan Paweł Lenga przemówił. Wskazał na papieża Franciszka i powiedział kilka ponurych zdań

Jan Paweł Lenga przemówił. Wskazał na papieża Franciszka i powiedział kilka ponurych zdań Źródło: .

Papież Franciszek wzbudza niesmak polskiego duchownego. Jan Paweł Lenga, który jest bardzo krytyczny względem argentyńskiego duchownego, skomentował pontyfikat argentyńskiego papieża. Tak ostrych i mocnych słów nie można było się spodziewać.

Papież Franciszek to osoba, która wśród duchownych polskiego Kościoła niejednokrotnie budziła spore kontrowersje. Argentyński duchowny był wielokrotnie krytykowany za swoje liberalne podejście względem uchodźców. Ponadto nie bał się bronić mniejszości seksualnych, a także podejmował krytykę konserwatyzmu Kościoła. Postawa papieża nie podoba się polskiemu duchownemu Janowi Pawłowi Lendze, który go otwarcie atakuje. Jego słowa mogą zaskakiwać i szokować.

Papież Franciszek komentowany przez polskiego duchownego

Lenga, który pełni swoją posługę kapłańską w Kazachstanie, przyznaje, że nie akceptuje faktu, że Watykan jest obecnie zarządzany przez Franciszka. Zdaniem duchownego prawowitym biskupem Rzymu jest Benedykt XVI.

- Bergoglio sam się nie utwierdza w wierze i innym tej wiary nie daje, prowadzi świat na manowce [...] Bergoglio głosi nieprawdę, głosi grzech, a nie głosi tradycji, która trwała tyle lat, dwa tysiące lat, wyrzuca ją, traktuje ją, jakby jej nie było. On głosi prawdę tego świata i to jest właśnie prawda diabła. Nie zdejmuje z siebie tej papieskiej sutanny, białej sutanny, Benedykt XVI. Natomiast Bergoglio sam nazywa siebie biskupem Rzymu i jeżeli tak sam siebie nazywa, to jak ja mogę go nazywać? Jeżeli on sam sobie pozwala tak mówić o sobie, to mnie też się wydaje, że coś na pewno on wie, że tak chce siebie nazywać. Natomiast kiedy odprawiam Msze Święte, modlę się o papieża, nie nazywając go po imieniu - mówi Lenga.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Papież to heretyk"?

Zdaniem Lengi obecny papież jest rzeczywistym zagrożeniem dla światowego katolicyzmu. Nazywa go otwarcie nawet "heretykiem", co wzbudza ogromne zaskoczenie w kręgach polskiego duchowieństwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć

Publicysta "Więzi", Zbigniew Nosowski, zaapelował do polskiego Kościoła o przyjrzenie się działalności duchownego, "który w liturgii nie wymienia imienia urzędującego papieża i publicznie twierdzi, że uważa obecnego biskupa Rzymu za uzurpatora i heretyka."

Najlepsze newsy dnia:

  1. W bankomacie znalazł małą FORTUNĘ. Jego zachowanie wywołuje podziw
  2. Matka weszła do sypialni córki i prawie zemdlała. Natychmiast zadzwoniła po policję
  3. Wiele razy gwałcił córkę, ma z nią 6 dzieci. "Najbardziej odrażająca zbrodnia, z jaką miałem do czynienia”
  4. Kościół czeka wielka rewolucja? Chodzi o zniesienie celibatu, papież Franciszek zadecyduje
  5. Była kochanka księcia Karola wyjawiła mało znane sekrety. Wiadomo, w jaki sposób ukrywała się przed księżną Dianą

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News