Wreszcie. Jest oficjalny komunikat papieża Franciszka ws. zniesienia celibatu, nie ma już wątpliwości

Wreszcie. Jest oficjalny komunikat papieża Franciszka ws. zniesienia celibatu, nie ma już wątpliwości Źródło: .

Papież Franciszek zajął oficjalne stanowisko w sprawie, która w ostatnim czasie szczególnie elektryzowała wiernych. Biskup Rzymu odpowiedział na słowa swego poprzednika, według którego celibat księży jest niezbędny. W imieniu papieża wypowiedział się rzecznik Watykanu, Matteo Bruni.

Papież Franciszek zmieni prawo ws. celibatu wśród księży? Podobne informacje zaczęły krążyć po sieci przy okazji synodu nt. Amazonii, podczas którego dyskutowano nad możliwością wyświęcania żonatych mężczyzn na księży tam, gdzie brakuje kapłanów. W sprawie szybko interweniował papież-emeryt Benedykt XVI, pisząc w swej książce, że "celibat ma wielkie znaczenie (...) i jest niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia".

- Z codziennego odprawiania Eucharystii, które zakłada stałą służbę Bogu, zrodziła się spontanicznie niemożliwość związku małżeńskiego. (...) Nie jest możliwa jednoczesna realizacja dwóch powołań - przekazał Benedykt XVI.

Papież Franciszek podjął decyzję ws. celibatu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatecznie głos w sprawie zajął więc także rzecznik Watykanu, Matteo Bruni. Jak oficjalnie przekazał, "stanowisko Ojca Świętego w sprawie celibatu jest znane". Przywołał przy tym sytuację, w której na początku zeszłego roku Franciszek cytował papieża Pawła VI, mówiąc: "Wolę oddać życie, niż zmienić prawo w sprawie celibatu".

Biskup Rzymu nie chce rezygnować z "daru dla Kościoła"

- Osobiście uważam, że celibat jest darem dla Kościoła. Nie zgadzam się na to, by pozwolić na celibat opcjonalny, nie. Pozostałaby jedynie możliwość w najbardziej oddalonych wspólnotach, myślę o wyspach na Pacyfiku, gdy jest potrzeba duszpasterska; duszpasterz musi myśleć o wiernych - stwierdził także wówczas papież.

Dzisiaj grzeje: 1. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
2. Nie mieli żadnych szans, wszyscy zginęli na miejscu. Bolesne wiadomości płyną z centralnej Polski

Jak więc widać, medialne pogłoski silnie minęły się z prawdą. Papież Franciszek nie ma w planach znoszenia celibatu wśród księży i zmian prawa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Rekompensata za prąd nie dla każdego, musisz spełnić jeden warunek. Znamy szczegóły projektu
  3. TVP właśnie poinformowało o przerażającej śmierci ukochanego sportowca. Fani za granicą są zdruzgotani i oszołomieni
  4. Wreszcie. Jest oficjalny komunikat papieża Franciszka ws. zniesienia celibatu, nie ma już wątpliwości
  5. Lekkie i puszyste ciasto bez pieczenia po prostu rozpływa się w ustach. Prosty przepis na niebo w gębie

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News