Papież Franciszek postanowił pogratulować Polsce setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W liście, który odczytał, odniósł się do polskiej historii i życzeń na następne lata. Wyraźnie zaznaczył, jak ważna jest jest wolność. Czy głowa Kościoła obserwuje polską scenę polityczną i niepokoi się nastrojami wokół prawa?

Papież Franciszek obserwuje wszystkie zjawiska społeczne i polityczne na świecie. W związku z nadchodzącymi obchodami stulecia odzyskania niepodległości postanowił napisać do Polaków specjalny list, który wskazuje na to, jak ważna jest troska o wolność.

Wolność i niepodległość dla Polaków powinna być ważna. Co napisał w liście papież Franciszek?

– Życzę, by naród polski mógł żyć darem wolności w pokoju i pomyślności, budując szczęśliwą przyszłość ojczyzny w jedności, osadzonej na duchowym dziedzictwie przodków i na bratniej miłości. Niech zawsze wam towarzyszy opieka Maryi Królowej Polski i Boże błogosławieństwo – powiedział na Placu św. Piotra dzisiaj papież.

Podczas odczytywania listu i wspólnej modlitwy, głowa Kościoła zapewniła, że cały czas myśli o Polakach. W związku z podkreśleniem roli wolności, być może Franciszek chciał wskazać na problem nastrojów w Polsce wobec prawa.

Burza wokół obchodów 11 listopada

Hanna Gronkiewicz-Waltz dzisiaj zdecydowała się zakazać organizacji Marszu Niepodległości. Tym samym naraziła się środowiskom narodowym, które natychmiast podjęły dyskusję w Internecie. Z równym zaangażowaniem z decyzją nie zgadzają się politycy Prawa i Sprawiedliwości, tłumacząc, że decyzję powinna podjąć nie prezydent Warszawy, a wojewoda mazowiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służba Ochrony Państwa kompromituje Polskę! Tragiczne wpadki formacji

Powołując się na prawo i nastroje panujące wokół samej organizacji wydarzenia, Narodowcy zgłaszają, że pomimo decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, oni i tak wyjdą na ulicę w najbliższą niedzielę. Konflikt o przepisy prawa i dementowanie licznych plotek stały się burzliwą dyskusją w polskich mediach.

Papież Franciszek uważnie obserwuje działania polskich polityków. Podczas spotkania z Andrzejem Dudą na początku października, głowa Kościoła miała przestrzegać polskiego prezydenta przed działaniami na niekorzyść polskiej praworządności. Okazuje się, że papież zapewniał o wartości, jaką jest Unia Europejska. Zauważył także, że istotne jest przestrzeganie wartości Unii Europejskiej. To ostrzeżenie wyraźnie wskazywało na nastroje wokół konfliktu na linii Bruksela-Warszawa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Watykanie. Znaleziono zwłoki dziecka, w tle Jan Paweł II
  2. W Polsce zdarzył się właśnie cud? Ma stać za nim Jan Paweł II
  3. Jan Paweł II gwiazdą disco polo? To nie żarty, już niedługo
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami

10 największych skandali, które wstrząsnęły Watykanem [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOse.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl