Wierni są zaniepokojeni zachowaniem papieża Franciszka. Podjął ostateczną decyzję

Wierni są zaniepokojeni zachowaniem papieża Franciszka. Podjął ostateczną decyzję Źródło: Zuma Evandro Inetti SplashNews.com East News

Papież Franciszek podjął ryzykowną decyzję, której nikt się nie spodziewał. Wierni są zaniepokojeni jego postanowieniem, obawiają się, że może ponieść poważne konsekwencje. Ojciec Święty zdaje się jednak nie przejmować głosami krytyki i wycofywać z tego, co zaplanował. Zgodnie ze zwyczajem, kieruje się własnymi przekonaniami.

Papież Franciszek w ostatnim czasie był odizolowany od wiernych. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła mu wystąpienia publiczne, co bardzo przeżył. Ojciec Święty nie ukrywa, że jego misją jest przebywanie jak najbliżej osób, które przychodzą towarzyszyć mu w modlitwie. Po wielu tygodniach kwarantanny, duchowny nie wytrzymał. Podjął decyzję, która zszokowała miliony osób.

Papież Franciszek zaskoczył wiernych

W środę, 9 września bieżącego roku, papież Franciszek wziął udział w spotkaniu z wiernymi. Na audiencji, z uwagi na restrykcje spowodowane trwającą pandemią koronawirusa, pojawiło się małe grono osób. Według "Sahara Reporters", papież przyjechał na miejsce w maseczce ochronnej na twarzy. Zachowanie Ojca Świętego wzbudziło prawdziwą sensację, opinia publiczna nigdy wcześniej nie widziała, by osłaniał usta i nos. Maska pozostała jednak na twarzy głowy kościoła katolickiego tylko przez moment. Zdjął ją tuż przed spotkaniem z wiernymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Papież Franciszek, po pozbyciu się środka ochronnego, pozdrawiał obecnych, którzy stali tuż za barierkami osłaniającymi duchownego. Większość z wiernych miało zasłonięte nosy i usta. Ściągali jednak maseczki w momencie, w którym witali Ojca Świętego. Ze względu na duże zagrożenie epidemiologiczne papież Franciszek nie zdecydował się na podawanie rąk i całowanie najmłodszych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Trzeba przyznać, że publiczne wystąpienie było aktem ogromnej odwagi ze strony głowy kościoła katolickiego. papież Franciszek ma już 83 lata, dlatego jest w grupie wysokiego ryzyka zakażenia niebezpiecznym patogenem. Ponadto osoby w jego wieku muszą mierzyć się z cięższym przebiegiem ewentualnej choroby COVID-19. Co więcej, Ojciec Święty, jako 21-latek, miał ciężkie zapalenie opłucnej, na skutek czego chirurdzy zdecydowali się wyciąć część jego prawego płuca. Mimo wszystko papież Franciszek zdaje się nie przejmować ryzykiem. Ponad własne zdrowie, ceni sobie kontakt z wiernymi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Nasz nowy dom" Polsatu po raz pierwszy o swoim dzieciństwie. "Musieliśmy sobie radzić"
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Trick rodem z PRL-u. Kotlety schabowe można zrobić z mięsa mielonego, znamy przepis

Źródło: o2.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News