Nagle w uliczce pojawił się papież Franciszek, w pobliżu były tylko córki Polki. Natychmiast ruszyły w kierunku papieża

Nagle w uliczce pojawił się papież Franciszek, w pobliżu były tylko córki Polki. Natychmiast ruszyły w kierunku papieża Źródło: Facebook/Franciszek

Papież Franciszek jest postacią, cieszącą się ogromną popularnością i nawet osoby niewierzące często wypowiadają pozytywnie się na jego temat. Polka opowiedziała fascynującą historię, którą jej córki przeżyły w Rzymie. Gdy ujrzały zwierzchnika Kościoła katolickiego, natychmiast ruszyły w jego kierunku.

Papież Franciszek jest osobą, która wzbudza sympatię na całym świecie. Większość ludzi uważa go za człowieka otwartego i empatycznego. Córkom tej Polki udało się sprawdzić to w sposób bezpośredni. Przypadkiem udało się im spotkać papieża na jednej z watykańskich uliczek.

Papież Franciszek na wyciągnięcie ręki 

Papież Franciszek słynie z zachowań, które dla wielu konserwatywnych hierarchów Kościoła są niekonwencjonalne. Często decyduje się robić rzeczy, o których poprzedni biskupi Rzymu nawet by nie pomyśleli. 

Córkom pani Magdaleny udało się zupełnie niespodziewanie porozmawiać z papieżem. To niezwykłe wydarzenie na całe życie zostanie utrwalone w pamięci tych dziewczynek. W końcu nie każdy ma tyle szczęścia, żeby przynajmniej zbliżyć się do najważniejszej postaci w Kościele katolickim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wyjątkowe spotkanie 

Większość katolików marzy o tym, żeby móc kiedyś porozmawiać z papieżem Franciszkiem. Wierni udają się na specjalne wycieczki do Watykanu tylko po to, żeby uczestniczyć w mszy świętej odprawianej przez biskupa Rzymu. 

Córki pani Magdaleny, które beztrosko bawiły się w okolicach Domu św. Marty, gdzie na co dzień rezyduje Franciszek, nie spodziewały się, że tego dnia spotka je niezwykły zaszczyt. Dziewczynki miały wtedy po 3 i 5 lat. Gdy zobaczyły papieża nie miały wątpliwości i skorzystały z tej wielkiej szansy. 

- Gdy papież zobaczył, jak wszystkie trzy, trzymając się za ręce, skradały się bokiem w jego stronę, skinął głową i dał znać, żeby śmiało podeszły. Nachylił się nad nimi, do każdej wyciągnął dłoń, potem pogłaskał po głowie i wdał się z nimi w pogawędkę - wspomina ten dzień mama dziewczynek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Kobieta była zaskoczona, że głowa Kościoła siedzi z przodu, na miejscu pasażera. Był to dopiero początek jego pontyfikatu, więc nikt tak naprawdę nie wiedział, jaki będzie nowy papież Franciszek. Okazało się, że jest otwartym i serdecznym człowiekiem, który po tym spotkaniu zaprosił dziewczynki i ich rodziców na specjalną audiencję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. De Niro otwiera hotel w Warszawie. Wiadomo już gdzie i kiedy
  2.  Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News