Papież Franciszek pogrążył się w żałobie
Unsplash.com, autor: Andres F. Uran
Irmina Jach - 9 Stycznia 2021

Tragiczne wieści z Watykanu. Papież Franciszek w rozpaczy

Papież Franciszek pogrążył się w żałobie. Osobisty lekarz papieża, Fabrizio Soccorsi, zmarł z powodu powikłań choroby koronawirusowej. Znany profesor miał 78 lat.

Portal Vatican News przekazał tragiczne informacje o śmierci profesora Fabrizio Soccorsi. Lekarz od dłuższego czasu przebywał w szpitalu z powodu choroby onkologicznej. Oficjalną przyczyną śmierci były komplikacje spowodowane przez COVID-19.

Papież Franciszek pogrążył się w żałobie

Profesor Fabrizio Soccorsi od 2015 roku pełnił funkcję osobistego lekarza papieża Franciszka. Zmarł w poliklinice Agostino Gemelli, gdzie był hospitalizowany od 26 grudnia. Śmierć nastąpiła w wyniku powikłań związanych z układem oddechowym.

Lekarz przyszedł na świat 1942 roku w Rzymie. W 1968 roku ukończył medycynę i chirurgię na Uniwersytecie La Sapienza. Przez lata prowadził działalność medyczną i edukacyjną. Był ordynatorem Oddziału Hepatologii i Dyrektora Kliniki Chorób Wątroby, Układu Pokarmowego i Żywienia oraz Oddziału Medycyny Wewnętrznej i Specjalistycznej rzymskiego szpitala San Camillo-Forlanini.

Wykładał immunologię w szpitalnych szkołach medycznych w Rzymie i włoskim regionie Lacjum. Prowadził liczne kursy na temat patologii wątroby. Był kierownikiem medycyny klinicznej i farmakologii na Wydziale Lekarskim uczelni La Sapienza.

Kiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaKiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaCzytaj dalej

Pełnił funkcję doradcy w sektorze publicznym. Zasłynął dzięki ponad stu publikacjom naukowym oraz wykładom. W tym samym czasie był także konsultantem Dyrekcji ds. Zdrowia i Higieny Gubernatorstwa Państwa Watykańskiego oraz ekspertem w zakresie doradztwa medycznego Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Profesor Fabrizio Soccorsi w 2017 roku przeżył osobisty dramat. Jego córka Christine, zmarła przedwcześnie z powodu śmiertelnej choroby. Papież Franciszek, który traktował lekarza jak przyjaciela, był dla niego ogromnym wsparciem w tych trudnych chwilach.

- Papież Franciszek, który kilka dni wcześniej gościł w fatimskim sanktuarium, złożył przed obliczem Maryi dwie wiązki białych róż ku czci zmarłej Christine - wspominał profesor.

W ubiegłą sobotę papież Franciszek poinformował, że zamierza zaszczepić się przeciwko COVID-19. Z uwagi na jego zaawansowany wiek, choroba mogłaby wiązać się ze śmiertelnie niebezpiecznymi powikłaniami.

- Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych - mówił Ojciec Święty w wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej Canale 5.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24/avvenire.it

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News