Śmierć nadeszła nagle. Papież Franciszek jest zdruzgotany

Śmierć nadeszła nagle. Papież Franciszek jest zdruzgotany Źródło: AFP EAST NEWS

Papież Franciszek wystosował oficjalny list, przepełnia go ogromny ból oraz smutek. Głowa kościoła potwierdziła, że strata tak ważnego człowieka jest ogromnym ciosem, jednak wszyscy powinni czerpać z jego nauk, jakie dawał poprzez swoją postawę. Słowa jakie skierował papież naprawdę poruszają. Trudno będzie zastąpić tak wspaniałego człowieka.

Papież Franciszek przyjął ostatnio wyjątkowo smutne wiadomości wprost z Polski. W tym przypadku nie chodzi o oficjalną prośbę skierowaną przez jednego z arcybiskupów w sprawie biskupa Janiaka. Następca świętego Piotra zdecydował się na zabranie głosu w zupełnie innej sprawie, lecz znów sytuacja okazała się wyjątkowo smutna. Śmierć przyszła nagle i papież jest głęboko dotknięty tą ogromną stratą. 

Papież Franciszek po śmierci duchownego napisał specjalny list

Papież Franciszek w wyjątkowo osobistych słowach postanowił pożegnać kardynała Mariana Jaworskiego. Duchowny zmarł i dla polskiego Kościoła jest to ogromna strata. Kardynał zapisał się na kartach historii, nie tylko w kraju nad Wisłą, gdyż to właśnie on był duchownych, który udzielił umierającemu Janowi Pawłowi II namaszczenia chorych. Papież Franciszek we wzruszającym liście podkreślał jak bliska więź łączyła zmarłego kardynała i jego poprzednika. Słowa głowy kościoła zostały zawarte w telegramie kondolencyjnym skierowanym do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek zareagował na śmierć kardynała Mariana Jaworskiego

- Dziękuję Bogu za życie i apostolską posługę tego wiernego świadka Ewangelii. [...] Niech Chrystus miłosierny, któremu świętej pamięci kardynał Marian poświęcił swe życie, przyjmie go do swojej chwały - pisał w bardzo poruszającym liście papież Franciszek. Przypomniał on, iż kardynał Marian Jaworski jest idealnym wzorem do naśladowania przez młodych duchownych, a jego motto - "dla mnie żyć to Chrystus" - idealnie odzwierciedlało to co sobą reprezentował. 

- To biskupie zawołanie towarzyszyło mu przez całe życie i wyznaczało jego sposób myślenia, wartościowania, dokonywania wyborów, podejmowania decyzji i kierunków poszukiwań w wielu dziedzinach - zaobserwował następca wie†ego Piotra. Zdradził jednocześnie co jego samego łączyło ze zmarłym kardynałem.

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Nagła konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Chce wprowadzenia nowych zakazów i ograniczeń

Łączyło ich szczególne wydarzenie w życiu każdego kapłana

- Mnie osobiście łączy z nim data konsystorza roku 2001, podczas którego obydwaj zostaliśmy kreowani kardynałami - zdradził papież Franciszek i jednocześnie zwrócił uwagę, że nie tylko Jan Paweł II korzystał z doświadczenia i mądrości polskiego księdza. Sam Benedykt XVI wielokrotnie przeprowadzał z kardynałem dysputy i również miał z nim bliską więź. Papież Franciszek nie mógł przejść obojętnie obok śmierci tak ważnego kapłana. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Opole 2020. Cała prawda o wynikach oglądalności. Czy tłumy na widowni były przekłamane?
  2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
  3. Z ostatniej chwili: fani TVP w żałobie. Nie żyje popularny aktor uwielbianego serialu
  4. Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu
  5. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  6. Ukisiła ogórki z koprem, ale nie zwyczajnym. Uzyskała niesamowity, anyżkowy posmak, teraz już zawsze tak robi

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News