Młody polski ksiądz otrzymał pomoc od papieża Franciszka. Andrzej Duda pojawił się na jego urodzinach

Młody polski ksiądz otrzymał pomoc od papieża Franciszka. Andrzej Duda pojawił się na jego urodzinach Źródło: .

Papież Franciszek udzielił młodemu księdzu specjalnej dyspensy, dzięki której mógł spełnić swoje marzenie. W realizacji swoich działań wsparł go sam prezydent Andrzej Duda

Papież Franciszek na prośbę biskupa z Polski, udzielił specjalnej dyspensy młodemu klerykowi. Marzeniem mężczyzny było zostanie księdzem. Dzięki ekspresowym działaniom papieża było to możliwe. 

Papież Franciszek osobiście zajął się sprawę młodego kleryka

Michał Łos to młody i pełen wiary kleryk, którego niedawno zaskoczyła tragiczna diagnoza. Okazało się, że ma nowotwór. Lekarze przekazali druzgocącą wieść tuż przed Wielkanocą. Michał od razu podjął się leczenia, jednak rak jest w zaawansowanym stadium i rokowania nie są dla niego najlepsze. Według onkologów mężczyzna już raczej nie wyjdzie ze szpitala. 

Michała Łosa kompletnie załamały te nowiny. Jest na ostatnim roku Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie. Jego największym życiowym marzeniem było zostać księdzem. Po tym jak dowiedział się o chorobie zapragnął tego jeszcze bardziej. Chciał odprawić chociaż jedną mszę w swoim życiu. 

– Święcenia kapłańskie były jego marzeniem i dlatego wystąpiliśmy o specjalną zgodę do papieża Franciszka, aby zdążył je przyjąć przed tym, aż stan jego choroby uniemożliwi przyjęcie sakramentów – powiedział ksiądz z otoczenia młodego kleryka. 

Młodego księdza odwiedził w szpitalu sam prezydent Andrzej Duda

Papież Franciszek udzielił wszystkich wymaganych dyspens i 24 maja Michał Łos został wyświęcony na księdza. Udało mu się spełnić swoje marzenie o odprawieniu mszy. Przykutego do łóżka Michała Łosa wyświęcił Marek Solarczyk. Podarował księdzu Michałowi swój ornat, który nosił podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niedawno nowego duchownego odwiedził sam prezydent Andrzej Duda. Była to niespodzianka z okazji urodzin Michała. Panowie długo ze sobą rozmawiali a później odmówili także wspólną modlitwę. Zdjęcia z przebiegu spotkania opublikowano w mediach społecznościach i internauci natychmiast to skomentowali.

Większość z nich cieszyła się, że prezydent Andrzej Duda zdobył się na taki gest i życzyło młodemu księdzu powrotu do zdrowia. Inni bardziej złośliwi twierdzą, że wizyta była podyktowana wyrachowaniem polityka, który rozpoczyna pomału swoją kampanię wyborczą i próbuje zjednać sobie obywateli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Straszliwy nowotwór zabił dziecko. Ojca ścięło z nóg, gdy zdjął lustro sprzątając pokój córeczki
  4. Brat Magdy Gessler rozpętał medialną burzę. Te słowa mogą zaboleć słynną restauratorkę
  5. Kim jest mąż Szelągowskiej? Gwiazda TVN zamieściła zdjęcie w objęciach tajemniczego mężczyny
  6. Uważajcie na te pułapki w sklepach! Inspekcja handlowa wykazała rażące nieprawidłowości

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News