Papież Franciszek żąda wprowadzenia nowego podatku. Konkretna grupa osób ma zapłacić wielkie pieniądze

Papież Franciszek żąda wprowadzenia nowego podatku. Konkretna grupa osób ma zapłacić wielkie pieniądze Źródło: Wikimedia

Papież Franciszek popiera wprowadzenie nowego podatku. Nowy przepis ma być wycelowany w bardzo konkretną grupę. Według głowy Stolicy Apostolskiej to zmiany są konieczne.

Papież Franciszek stanął po stronie najbiedniejszych i skrytykował sposób, w jaki obecnie funkcjonuje światowy system finansowy. Biskup Rzymu poparł podatek, który ma zwalczać panujące nierówności.

Papież Franciszek, jeszcze będąc arcybiskupem, znany był ze swoich poglądów na tematy ekonomii i gospodarki. Przed rozpoczęciem pontyfikatu, wielokrotnie podkreślał podczas swoich przemówień, szerzący się problem nierówności społecznych. Zwracał uwagę na to, że nieliczna grupa, jaką stanowią najbogatsi tego świata, pochłania wiele zasobów, co jest powodem cierpienia milionów najuboższych.  Niedawno Franciszek opowiedział się za wprowadzeniem nowego podatku od najbogatszych.

Papież Franciszek staje w obronie najuboższych

Podczas konferencji "Nowe formy solidarności: ku braterskiej integracji i innowacji" papież Franciszek zabrał głos w sprawie systemu finansowego, który skazuje najbiedniejszych ludzi na głód oraz śmierć. Głowa Stolicy Apostolskiej przytoczyła drastyczne dane, które powinny skłonić wszystkich do wspólnego działania. Jeden z najbardziej wstrząsających fragmentów mówi o tym, że w tym roku pięć milionów dzieci poniżej 5. roku życia umrze z powodu skrajnego ubóstwa. Ojciec Święty podkreślił, że gdyby najbogatsi ludzie świata zdecydowali się udzielić wsparcia, uratowaliby miliony istnień.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek zwrócił także uwagę na kilka innych aspektów. Zauważył, że chociaż świat bogaci się coraz szybciej, bieda wciąż nie maleje. Dochody świata w tym roku sięgną 12 tysięcy dolarów na mieszkańca, a mimo to miliony ludzi nie ma za co żyć. Pieniądze, które powinny być przeznaczone na pomoc oraz rozwój edukacji, często są ukrywane przez majętnych przedsiębiorców w krajach, gdzie panuje tzw. raj podatkowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie

2. Informacyjny chaos, mnóstwo zabitych. Trwa pilna akcja pod centrum handlowym

Podatek od najbogatszych - jak mówi papież Franciszek - byłby dużym krokiem do zrównoważenia światowej gospodarki. Ojciec Święty zwrócił się do ekonomistów i przywódców finansowego świata, aby pochylili się nad ludźmi, którzy na co dzień nie mają żywności, opieki medycznej, mieszkań, szkół i elektryczności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Przyznali się do oszustwa w Królowych życia. Widzowie będą wściekli
  4. Harry już dłużej nie mógł ukrywać prawdy. Powiedział, co stało się na sekundy przed śmiercią Diany, oburzające
  5. Gotujesz rosół drobiowy? Najlepsi szefowie kuchni dodają jeden składnik, który gwarantuje niepowtarzalny smak

źródło: o2.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News