Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI

Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI Źródło: Wikimedia Commons/Benhur Arcayan

Papież Franciszek zastąpił na Tronie Piotrowym Benedykta XVI, który jako pierwsza głowa kościoła od 600 lat abdykował. Niektórzy po słowach Bergoglio spekulują, że też może abdykować.

Papież Franciszek od samego początku swojego pontyfikatu zaskakiwał swoich wiernych zmianami w standardowym protokole papieskim. Można powiedzieć, że w jednej chwili Kościół przeszedł przez druzgoczące zmiany, bo jeszcze niedawno doszło do abdykacji papieża. 

Papież Franciszek enigmatycznie o abdykacji

Jedna z wypowiedzi papieża Franciszka wyjątkowo zaniepokoiła światowe media. Wynika z niej, że obecnie zasiadający na Tronie Piotrowym duchowny, może rozważać w przyszłości abdykowanie - tak jak jego poprzednik.

- Kiedy czuje, że nie mogę iść dalej, mój wielki nauczyciel Benedykt uczy mnie jak to zrobić - powiedział rok temu w enigmatycznym komunikacie Bergoglio.

Mimo niejasnej wypowiedzi przekaz wydaje się jasny. Gdy obecny papież stwierdzi, że siły nie pozwalają mu na pełnienie posługi, może również zdecydować się na abdykację. Dziennikarze zapytali o tę wypowiedź arcybiskupa Georga Gänsweina, który zdecydował się udzielić w tej sprawie komentarza.

Sekretarz Benedykta XVI komentuje doniesienia o abdykacji Franciszka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak stwierdził sekretarz Benedykta XVI, papieska abdykacja była "otwarciem drzwi", z których mogą skorzystać jego następcy. Jak wyznał w wywiadzie, papież Franciszek okazał zrozumienie i szacunek dla tej decyzji. Zaznaczył jednak, że nie jest to automatyczna procedura, a wolny i świadomy wybór podjęty przed Bogiem. Ponadto zaznaczył, że słowa Franciszka mogły być źle interpretowane.

Dzisiaj grzeje: 1. Rosja znów zaskakuje, wpadli na pomysł, jak odświeżyć stare bloki. Ich nowy wygląd jest niewiarygodny [ZDJĘCIA]
2. 180 osób nie żyje. Wszystko płonie, Polsat donosi o katastrofie samolotu

- Dziennikarze często interpretują słowa papieża, wyrywa­jąc je z kontekstu i rozpowszechniając w ten sposób fałszywe informacje. Trzeba rozróżnić między tym, co papież rzeczy­wiście mówi a tym, co stanowi owoc interpretacji albo jeszcze gorzej, wykorzystania i dziennikarskiej manipulacji - skwitował Gänswein.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Wnioski o 500 plus zawieszone. 2020 problematycznym rokiem dla rodzin
  3. Samochód zamiast 500 plus? Rodziny pobierające świadczenie mają na to szansę
  4. Niewyobrażalne doniesienia o ojcu dziecka Dagmary z Królowych Życia. Jego losy były tragiczne i burzliwe
  5. Druzgocące losy Roksany Węgiel. Przygnębiające, mało kto wiedział co się z nią działo

Źródło: Deon

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News