Papież Franciszek w końcu nie wytrzymał. Nikt nie był gotowy na jego niebywałe wyznanie

Papież Franciszek w końcu nie wytrzymał. Nikt nie był gotowy na jego niebywałe wyznanie Źródło: Zuma Evandro Inetti SplashNews.com East News

Papież Franciszek w niedzielę spotkał się z wiernymi w celu odmówienia modlitwy Anioł Pański. W trakcie rozważań, które poprzedzały modlitwę postanowił głośno zabrać głos na temat sprawy, która, jego zdaniem, jest po wiele gorszą plagą niż pandemia koronawirusa. Zdecydował się również na pilny apel do wiernych o opamiętanie się.

Papież Franciszek spotkał się w Watykanie z wiernymi w celu odmówienia wspólnie modlitwy Anioł Pański. W trakcie rozważań, które poprzedzały modlitwę zabrał głos w sprawie, którą uważa za niepokojącą. Wypowiedział w stronę wiernych słowa, które na długo pozostały w ich głowach. Przekazał, że istnieje o wiele gorsza plaga niż panujący koronawirus oraz że należy z nią walczyć. 

Papież Franciszek nie mógł dłużej wytrzymać, wypowiedział słowa, które wielu zapamięta na bardzo długo

Podczas niedzielnych rozważań poprzedzających wspólną modlitwę z wiernymi w Watykanie papież Franciszek zabrał głos na temat plotkowania. Jak przekazał papież, plotki zamykają serce na człowieka oraz wspólnotę oraz ranią jedność Kościoła. Dodał, że największym plotkarzem jest diabeł oraz że swoimi kłamstwami usiłuje on podzielić kościół rzymskokatolicki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Proszę, bracia i siostry, starajmy się nie plotkować. Plotki to plaga gorsza niż COVID. Gorsza! Zróbmy duży wysiłek: żadnych plotek - apelował do wiernych papież Franciszek w trakcie niedzielnych rozważań.

Komentarze papieża zostały poprzedzone fragmentem Ewangelii opowiadającym o braterskim upomnieniu, które jest reakcją na popełnianie grzechu przez inną  osobę. Jak zauważył papież, bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy ludzie nie zwracają uwagi komuś na popełniane przez niego przewinienia, lecz wolą plotkować na jego temat. Uznał to zjawisko za niepokojące, dlatego zaapelował do wiernych o opamiętanie się i zaprzestanie takich praktyk. Na zakończenie rozważań, papież modlił się o to, by:

- braterskie upomnienie stało się zdrową praktyką, aby w naszych wspólnotach zaszczepiano coraz to nowe więzi braterskie, oparte na wzajemnym przebaczaniu, a przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Bożego miłosierdzia - podsumował.

Dzisiaj grzeje: 1. Media właśnie obiegło potwierdzenie. Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne, sytuacja w placówce wymknęła się spod kontroli

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Ujawniono plan Morawieckiego. Fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków

Papież uznał, że plotkowanie jest o wiele większą "plagą" niż panująca pandemia koronawirusa, dlatego zwrócił szczególną uwagę na ten aspekt podczas niedzielnych rozważań i zaapelował do wiernych, by nie zajmowali się takimi rzeczami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie ma wątpliwości, fatalne informacje dla emerytów. Wszyscy byli w błędzie?
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Zamiast wyrzucać do kosza, zrób z nich nawóz do storczyków. Rosną po nim jak szalone

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News