Uratowali papieża Franciszka z potrzasku. Wysłał im szczególny prezent

Uratowali papieża Franciszka z potrzasku. Wysłał im szczególny prezent Źródło: screen/youtube/

Papież Franciszek zamierzał w odpowiedni sposób pokazać swoje wyrazy wdzięczności bohaterom, którzy pomogli mu w opresji. Wysłał im szczególny prezent, który dla niektórych może być nieco zaskakujący.

Papież Franciszek nie był w stanie przewidzieć, że znajdzie się w tak kłopotliwej sytuacji. Na całe szczęście szybko znaleźli się wybawiciele, którzy pomogli duchownemu uwolnić się z potrzasku. Akcja ratunkowa była sprawna i bezproblemowa, dzięki czemu papież mógł powrócić do swoich obowiązków. Jako wyrazy swojej wdzięczności postanowił wysłać prezent. Wiemy, co to takiego. 

Papież Franciszek w potrzasku. Blisko 30 minut w zamknięciu  

W minioną niedzielę Franciszek przeżył prawdziwe chwile grozy. Zmierzał na południową modlitwę "Anioł Pański", gdy nagle winda w Pałacu Apostolskim, w której się właśnie znajdował, po prostu stanęła. Duchowny był w ogromnym szoku, jednak ku jego uciesze, szybko zjawili się strażacy, którzy pomogli mu wyjść z opresji. 

Zanim jednak udało się go uwolnić, papież spędził tam aż 25 minut, wskutek czego spóźnił się na modlitwę. Gdy udało mu się już dotrzeć na miejsce przeprosił za opóźnienie i błyskawicznie wyjawił, jaka była jego przyczyna. Nie omieszkał również publicznie podziękować swoim bohaterom. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Papież wysłał prezent w ramach podziękowania 

- Bogu dzięki przybyli strażacy, za co bardzo im dziękuję, i po 25 minutach uruchomili windę - powiedział duchowny, gdy wreszcie udało mu się dotrzeć na miejsce, po czym poprosił zgromadzonych o gromkie brawa dla strażaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Zdecydowali się uśpić szczeniaka. Zrobili zastrzyki, ale zwierzę przeżyło, finał historii jest niezwykły
2. Nastolatek przez 10 lat jadł tylko śmieciowe jedzenie. Stracił wzrok i słuch

To jednak nie wszystko. Dopiero po trzech dniach okazało się, że papież zrobił coś jeszcze, by w szczególny sposób podziękować funkcjonariuszom za szybką i skuteczną pomoc. Jak możemy się dowiedzieć, Franciszek w ramach podziękowania postanowił wysłać im skrzynkę wina. Podarunek choć dość oryginalny, od takiego nadawcy jest z pewnością niezastąpiony. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: radio zet 

Następny artykuł