Papież Franciszek spotkał się z Tuskiem. Wymienili się zaskakującymi prezentami

Papież Franciszek spotkał się z Tuskiem. Wymienili się zaskakującymi prezentami Źródło: Instagram/Donald Tusk

Papież Franciszek przyjął Donalda Tuska z rodziną na audiencji. Jak się okazało, duchowny wymienił się z politykiem nietypowymi prezentami. Zarówno papież jak i przewodniczący Rady Europejskiej byli bardzo szczęśliwi ze wspólnego spotkania.

Papież Franciszek w sobotę przyjął na audiencji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Duchowny podarował polskiemu politykowi pewien prezent, a polityk również odwdzięczył się nietypową niespodzianką. Donald Tusk i jego rodzina byli bardzo szczęśliwi, że mogli zobaczyć się chociaż na chwilę z papieżem Franciszkiem. 

Papież Franciszek przyjął rodzinę Tusków

Donald Tusk razem z rodziną udali się do Watykanu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Razem z przewodniczącym Rady Europejskiej pojechała jego żona Małgorzata oraz córka Kasia razem ze swoim dzieckiem. Wspólny czas z papieżem Franciszkiem rodzina Tusków spędzała w papieskiej bibliotece Pałacu Apostolskiego. Spotkanie było jednak bardzo krótkie, bo trwało zaledwie 10 minut.

Papież Franciszek i Donald Tusk porozmawiali na temat ochrony środowiska. W nawiązaniu do tematu rozmowy duchowny postanowił wręczyć polskiemu politykowi pewien prezent. Była to płaskorzeźba z brązu, która przedstawiała gołębicę. Dodatkowo papież podarował Donaldowi Tuskowi orędzie na Dzień Pokoju, a także dokument o ludzkim braterstwie. Akt został podpisany na początku roku w Abu Zabi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Donald Tusk nie pozostał dłużny i również wręczył prezent papieżowi. Duchowny otrzymał od polityka polski dąb. Tusk wyjaśnił, że ten gatunek drzewa w naszym kraju symbolizuje wielką siłę. Papież był bardzo zadowolony z niespodzianki i szczerze uśmiechnął się do polityka.

Dzisiaj grzeje: 1. Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

Przewodniczący Rady Europejskiej i papież Franciszek nie spotkali się ze sobą po raz pierwszy. Wcześniej widzieli się w marcu 2017 roku z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Dzisiejszą audiencję zorganizowano zaś na dwa miesiące przed zakończeniem kadencji Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowę
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło
  3. Do sieci trafiło zdjęcie sześcioraczków, które wyciska łzy. Niezwykłe i wzruszające
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze

źródło: Na Temat

Następny artykuł