Papież Franciszek apeluje do podjęcia pilnych działań. W Watykanie zaczyna brakować pieniędzy

Papież Franciszek apeluje do podjęcia pilnych działań. W Watykanie zaczyna brakować pieniędzy Źródło: Facebook/Franciszek

Papież Franciszek postanowił wystosować ważny apel. Biskup Rzymu jest zaniepokojony sytuacją w Watykanie. Stolicy Apostolskiej zaczyna bowiem brakować pieniędzy.

Papież Franciszek jest bardzo zaniepokojony sytuacją finansową Watykanu. Biskup Rzymu zaapelował o podjęcie natychmiastowych działań, które mają na celu poradzenie sobie z tym kryzysem. Wygląda na to, że Stolicy Apostolskiej zaczyna brakować pieniędzy. 

Papież Franciszek żąda podjęcia określonych działań 

Papież Franciszek zaapelował do swoich podwładnych o rozwiązanie problemu związanego z kryzysem finansowym Watykanu. Deficyt budżetowy Stolicy Apostolskiej nieustannie rośnie i wynika to głównie z nieodpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi

"Wall Street Journal" twierdzi, że zadłużenie wzrosło dwukrotnie w stosunku do zeszłego roku i wynosi obecnie 70 mln euro. Watykan musi jak najszybciej poradzić sobie z tym kryzysem, bo niedługo zacznie w nim brakować pieniędzy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kłopoty kadrowe Watykanu

Powiększający się deficyt budżetowy bezpośrednio związany jest ze złym i nieskutecznym administrowaniem finansami. Od momentu odejścia kardynała George'a Pella, który został urlopowany w związku ze skandalami pedofilskimi w Australii w 2017 roku, nie ma w Watykanie żadnego głównego szefa finansów. 

Bez osoby głównodowodzącej i zarządzającej pieniędzmi Stolicy Apostolskiej, trudno prowadzić rozsądną politykę z tym związaną. Pell został uznany winnym i skazano go na 6 lat więzienia. Nie znaleziono jeszcze odpowiedniej osoby na jego miejsce. 

- Proszę o przestudiowanie wszystkich środków uznanych za konieczne, by ochronić ekonomiczną przyszłość Stolicy Apostolskiej i zapewnić, aby weszły one w życie możliwie najszybciej - brzmiał listowny apel papieża Franciszka do jednego ze swoich doradców, Reinharda Marxa.

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności
2.Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

20 września ma odbyć się nadzwyczajna rada kardynałów, która wedle polecenia biskupa Rzymu, musi znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji.  Papież Franciszek podkreśla, że Stolica Apostolska znajduje się w kryzysowym położeniu i będzie tylko gorzej, jeżeli kardynałowie nie zdecydują się szybko na żadne kroki w kierunku uzdrowienia watykańskich finansów. "Wall Street Journal" podaje, że duża część duchowieństwa nie ma pojęcia o tym, że w Watykanie powoli zaczyna brakować pieniędzy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Goście weselni bawili się w najlepsze. Sielankę przerwała policja, doszło do zatrzymania
  5. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia

 

Źródło: Onet

Następny artykuł