Wyciekł tajny papieski dokument. Papież Franciszek przygotował przełom dot. stosunków płciowych księży

Wyciekł tajny papieski dokument. Papież Franciszek przygotował przełom dot. stosunków płciowych księży Źródło: unsplash.com/Ashwin Vaswani

Papież Franciszek wydaje się być zupełnie inny od wszystkich poprzednich papieży. Nie tylko jest on znacznie mniej konserwatywny, ale próbuje ratować sytuację Kościoła, wprowadzając kilka fundamentalnych zmian. Do mediów wyciekł tajny dokument, który miałby uregulować stosunki płciowe księży i celibat.

Papież Franciszek wzbudza wiele kontrowersji. Papież podjął się próbie ratowania sytuacji Kościoła, która nie jest ostatnio najlepsza. Po skandalach związanych pedofilią, celibatem, zawłaszczaniem pieniędzy, mieszaniu się do polityki i wieloma innymi, ludzie o wiele rzadziej chodzą do kościoła. Spadek ilości wiernych jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Papież postanowił walczyć z tym w sposób, którego nie pochwala wielu duchownych. Teraz wyciekł tajny dokument, który to potwierdza.

Papież Franciszek wprowadza rewolucję

Papież w ciągu kilku lat swojej posługi jako Franciszek zjednał sobie wielu zwolenników, ale nie brakuje również osób sceptycznie do niego nastawionych. Wszystko za sprawą jego dość kontrowersyjnych, jak na duchownego, poglądów. Wbrew temu co do tej pory głosił Kościół, papież uważa, że kobiety dokonujące aborcji mogą otrzymać rozgrzeszenie, członkowie ruchu LGBT+ mogą być częścią społeczności Kościoła itd. Franciszek również bardzo mocno sprzeciwił się pedofilii pośród księży i bezwzględnie z nią walczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jedna z największych kontrowersji, jaką wywołał papież, jest jego stosunek do celibatu. Mimo, że obowiązuje on od wieków, papież Franciszek uważa, że nie jest on konieczny, bowiem wcale nie wpływa na jakość niesionej posługi wśród kapłanów. Głowa Kościoła argumentuje to m.in. tym, że gdy kościół katolicki zaczynał się dopiero tworzyć, celibat wtedy nie był obowiązkowy. Przeciwne poglądy ma emerytowany papież- Benedykt XVI, który uważa, że celibat księży jest jednym z głównych filarów Kościoła. Twierdzi, że ksiądz powinien oddać swe życie tylko i wyłącznie Bogu, a mając żonę i dzieci, nie będzie w stanie tego zrobić.

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"

2. Nie ma już wątpliwości, wiadomo co z Paweł Królikowskim. Doszło do niespodziewanego zdarzenia

Wyciekł tajny dokument

Choć sprawa od dawna budzi kontrowersje, papież dokonał już wyboru. Właśnie wyciekł tajny dokument, który przeznaczony był tylko do wglądu biskupów. Papież Franciszek potwierdza w nim, że zniesie celibat, a posługę kapłańską będą mogli pełnić żonaci mężczyźni. Jak poinformował media kard. Claudio Hummes, relator generalny Synodu nt. Amazonii, papież przedstawił duchownym jedynie szkic dokumentu przed jego publikacją. Ojciec Święty chciał, by zapoznali się oni z jego treścią, zanim jego treść zostanie udostępniona mediom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Polska wstrzymała oddech, dziewczynka stała się najmłodszą matką w kraju. Ojciec dziecka był o wiele starszy, tysiące osób żyło ich tragedią
  4. Dziecko umarło w wielkim bólu. Mama z przyjacielem dokonali dekapitacji 8-miesięcznej Hani
  5. Pies utknął w drzewie, po czym zmarł. Znaleziono go dopiero po 50 latach, widok odbiera mowę

 

źródło: Msn Wiadomości

 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News