Nie żyje Georg Ratzinger. Papież Franciszek napisał poruszający list do Benedykta XVI

Nie żyje Georg Ratzinger. Papież Franciszek napisał poruszający list do Benedykta XVI Źródło: AFP PHOTO / OSSERVATORE ROMANO

Papież Franciszek na wieść o śmierci brata Benedykta XVI, Georga Ratzingera, zdecydował się napisać poruszający list. Znamy jego treść, były papież może być usatysfakcjonowany z tak ogromnego wsparcia. Odejście starszego brata bardzo go poruszyło.

Papież Franciszek skierował długi list do swojego poprzednika, Benedykta XVI. Wyraża w nim nie tylko ubolewanie i współczucie. Wierni na całym świecie również przesyłają kondolencje i podpisują się pod słowami papieża Franciszka.

Benedykt XVI opłakuje śmierć brata

Wczoraj informowaliśmy o śmierci Georga Ratzingera. Brat byłego papieża Benedykta XVI w chwili śmierci miał 96 lat. Od wielu lat borykał się z problemami układu krążenia, jednak media jeszcze nie podały, co mogło być przyczyną jego śmierci. Benedykt XVI jest zrozpaczony, na szczęście niedługo przed odejściem brata zdołał się z nim zobaczyć w Niemczech, w Ratyzbonie. Papież Franciszek wystosował specjalny list do byłej głowy kościoła katolickiego.

Papież Franciszek w swoim liście skierowanym do Benedykta XVI wyraża ubolewanie i zapewnia brata zmarłego o duchowej bliskości i wsparciu. Zaznaczył także, że swoje modlitwy odmawia w intencji Georga Ratzingera.

- Aby Pan Życia w swym nieskończonym miłosierdziu wprowadził go do niebieskiej ojczyzny i obdarzył go nagrodą przygotowaną dla wiernych sług Ewangelii - czytamy w oficjalnym liście.

Papież Franciszek modli się też za Benedykta XVI

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oprócz modlitw w intencji zmarłego papież Franciszek ma też na uwadze zdrowie 93-letniego Benedykta XVI. Były papież od pewnego czasu ma cierpieć na postępujący paraliż, a w lutym tego roku stan jego zdrowia znacznie się pogorszył.

- Modlę się również za Waszą Świątobliwość, prosząc Boga Ojca, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, o umocnienie w chrześcijańskiej nadziei i czułe boskie pocieszenie - pisze papież Franciszek.

Dzisiaj grzeje: 1. Największa gwiazda polskiego kabaretu błaga o pomoc. Chodzi o jego partnerkę, wyjątkowo smutne
2. Skutki pandemii, których nie przewidziano. Pilny apel pediatrów

Pod koniec oficjalnego listu, papież Franciszek napisał o tym, że zachowuje jedność z Benedyktem XVI "w przylgnięciu do Chrystusa Zmartwychwstałego, źródła nadziei i pokoju". Na koniec pozdrowił go "po synowsku i bratersku".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt go nie powstrzymał i nagle wtargnął na wizję, kiedy Magda Gessler udzielała wywiadu. Widzów TVN całkowicie zaskoczył widok ogromnego psa
  2. Anna Lewandowska przegrała zakład. Nie uwierzycie, co musiała zrobić, fani byli w szoku
  3. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje zasłużony działacz "Solidarności"
  4. Koniec uwielbianej przez Polaków stacji. Po 18 latach kanał przestanie istnieć
  5. Tata zrobił sobie piękne zdjęcie z dziećmi. Chwilę później wszyscy nie żyli, porażający powód tragedii
  6. Siedziała w więzieniu z mamą Madzi. Ujawniła, co działo się z nią w zakładzie, wstrząsające szczegóły

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News