Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw

Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw Źródło: YouTube Shalom World

Papież Franciszek może znajdować się w poważnym zagrożeniu. Po tym, jak u papieskiego wikariusza potwierdzono obecność koronawirusa, pojawiły się obawy, że biskup Rzymu mógł zarazić się od duchownego niebezpiecznym wirusem. Wierni drżą o zdrowie głowy Stolicy Apostolskiej.

Środowisko Watykanu dba o to, by papież Franciszek miał zapewnione bezpieczeństwo w czasach epidemii koronawirusa. Niedawno jednak pojawiło się poważne zagrożenie. U wikariusza głowy Stolicy Apostolskiej wykryto obecność SARS-CoV-2. Nie wiadomo, czy duchowny zaraził ojca świętego.

Ze względu na wiek papież Franciszek znajduje się w grupie ryzyka. Argentyński duchowny w grudniu skończył 83 lata, a jak już powszechnie wiadomo, osoby w podeszłym wieku przechodzą COVID-19 dużo gorzej. Wiele przypadków infekcji kończy się niestety śmiercią. Watykan stara się zamykać bramy przed epidemią, jednak wśród kapłanów są już przypadki zarażenia.

Papież Franciszek mógł zostać zarażony koronawirusem

Papież Franciszek musi coraz ostrożniej poruszać się w środowisku duchownych w Watykanie. Okazało się, że kardynał Angelo De Donatis to kolejna osoba z otoczenia biskupa Rzymu, która jest zarażona wirusem SARS-CoV-2. Wikariusz trafił już do szpitala klinicznego w Gemelli. To pierwszy członek kolegium kardynalskiego, u którego stwierdzono zakażenie.

Chcąc, by papież Franciszek miał zapewnione jak największe bezpieczeństwo, w Watykanie wykonano 170 testów na obecność koronawirusa. Kardynał Angelo De Donatis niedawno zaczął przejawiać symptomy choroby wywołanej przez niebezpieczny patogen. Wikariat ujawnił prasie, że duchowny dostał wysokiej gorączki, ale obecnie jego stan jest dobry.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jestem spokojny i ufny. Powierzam się Panu oraz modlitewnemu wsparciu was wszystkich, drodzy wierni Kościoła Rzymskiego! Przeżywam to wydarzenie jako okazję, którą daje mi Opatrzność, aby mieć udział w cierpieniach tak wielu braci i sióstr. Modlę się za nich, za całą wspólnotę diecezjalną i za mieszkańców Rzymu! - uspokaja kardynał Angelo De Donatis.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przekazano informacje o śmierci. Katarzyna Dowbor zrobiła co mogła, smutna wiadomość wprost z Polsatu

2. Można prywatnie zrobić sobie test na koronawirusa. Wiemy, ile kosztują i jak długo się czeka na wynik

Wciąż jednak nie udzielono informacji o tym, czy papież Franciszek mógł zarazić się koronawirusem. Wikariusz papieski najprawdopodobniej zainfekował się podczas udziału w konwentach zakonnych, w których ostatnio powstaje coraz więcej ognisk choroby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Niewyobrażalny dramat polskiej piosenkarki. Jej dziadek 3 godziny umierał pod szpitalem, nie dostał pomocy
  4. Żywioł uderzy z wielką mocą, ostrzeżenia I stopnia dla 8 województw. Realne zagrożenie zdrowia i życia
  5. WHO wymusiło na Polsce ważną zmianę. Wszystko z powodu koronawirusa
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News