To zdjęcie rozrywa serce. Papież Franciszek sprawił, że na twarzy ciężko chorej kobiety pierwszy raz od dawna pojawił się uśmiech

To zdjęcie rozrywa serce. Papież Franciszek sprawił, że na twarzy ciężko chorej kobiety pierwszy raz od dawna pojawił się uśmiech Źródło: Facebook/SuperiorGeneralCM

Papież Franciszek odwiedził ciężko chorą kobietę, która przebywa obecnie w przyklasztornej infirmerii czyli specjalnym miejscu dla chorych. Kobieta nie spodziewała się, że przyjdzie do niej sam papież, co zupełnie ją zaskoczyło. Na jej ustach po raz pierwszy od dawna zobaczyć można było uśmiech.

Papież Franciszek rozradował serce kobiety, która trafiła do szpitala z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Szarytka przebywa teraz w infirmerii, ale nie doskwiera jej samotność. Jest otoczona przyjaciółmi, a także życzliwymi opiekunami. Poza tym w niedzielę kobietę odwiedził sam papież Franciszek. O takim spotkaniu s. Maria nawet nie marzyła.

Papież Franciszek odwiedził chorą kobietę. Na jej ustach po raz pierwszy od dawna pojawiła się szczera radość

Siostra Maria Mucci trafiła do infirmerii tuż po tym, gdy jej stan zdrowia bardzo pogorszył się. Nie była już w stanie dalej wykonywać swoich obowiązków, więc inne siostry wraz z opiekunami zaopiekowały się nią. Obecnie zakonnica nie czuje się dobrze, a jej samopoczucie jest zdecydowanie gorsze niż wcześniej.

Jak podaje portal Deon, papież przyszedł do domu Regina Mundi celem odwiedzenia chorej. Choć media o tym nie mówią, to z pewnością papieżowi przyświecały słowa, które Jezus wypowiedział we fragmencie Nowego Testamentu o Sądzie Ostatecznym. Sam papież Franciszek wielokrotnie apelował do wiernych, aby spełniali uczynki Miłosierdzia. Nic zatem dziwnego, że los siostry Marii nie był mu obojętny. Papież postanowił odwiedzić ją, by dodać chorej otuchy swoją obecnością oraz osobistym błogosławieństwem.

 - Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli podczas Jubileuszu uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha (...) - czytamy w bulli Misericordiae vultus.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek pojawił się w domu zgromadzenia  Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, a następnie przyszedł do infirmerii, aby pobyć chwilę z s. Marią. Następnie położył jej ręce na czole, co wywołało u niej niespotykaną wcześniej radość i uśmiech. Chwilę później papież Franciszek pobłogosławił wszystkich zgromadzonych. To spotkanie z pewnością dodało otuchy zakonnicy, która była szczęśliwa choć przez chwilę. Całą sytuację uwieczniono na zdjęciu, które szybko zdobywa popularność w sieci.

Fot. Facebook/SuperiorGeneralCM

  1. Zabił swoją ciężarną żonę. Jego wyjaśnienia sprawią, że otworzycie oczy ze zdumienia
  2. Syn po śmierci mamy sprzątał jej mieszkanie. Gdy otworzył zamrażalkę, ścięło go z nóg
  3. Panna młoda się tego spodziewała i wymyśliła sprytny plan. Weselni goście przyłapani na pustej kopercie
  4. To miał być prosty zakład z koleżanką. Gdy rano wstała, jej mocz był czarny
  5. Słynna polska gwiazda chciała popełnić samobójstwo. Najnowsze informacje są szokujące, fani martwią się o jej życie
  6. Córka Eleni została zamordowana w przerażający sposób. Po 25 latach gwiazda ma ważną wiadomość do jej mordercy

Źródło: Deon

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu