Papież Franciszek
Fot. YouTube / san giuseppe da copertino
Wiadomości Pikio - 6 Grudnia 2018

Papież Franciszek już zdecydował. Wierni są zdruzgotani, chcą, by zmienił decyzję

Papież Franciszek uważany osobę wnoszącą powiew świeżości do Kościoła Katolickiego. Najwyższy kapłan nie uchyla się przez trudnymi tematami oraz kwestiami, które dla wielu księży są po prostu niewygodne. Teraz podjął decyzję, która wstrząsnęła całym światem.

Papież Franciszek nie boi się podejmować odważnych decyzji. Duchowny podąża swoją drogą, która nie zawsze jest prosta. Taki heroizm jest jednak przedmiotem obaw wiernych - teraz boją się oni, że życiu i zdrowiu papieża może zagrażać ogromne niebezpieczeństwo. Czy mają rację?

Papież zdecydował. Wyjedzie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

O wyjeździe Franciszka do ZEA dyskutowano przez długi czas. Wszelkie spekulacje zostały jednak ucięte - Greg Burke, rzecznik Stolicy Apostolskiej, wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Papież opuści Watykan i uda się z wizytą do dalekiego kraju. - Przyjmując zaproszenie Jego Wysokości Szejka Muhammada ibn Zajeda an - Nahajana, Następcy Tronu Abu Zabi, Jego Świątobliwość Papież Franciszek odwiedzi Abu Zabi (…) w dniach 3-5 lutego, by wziąć udział w Międzynarodowym Międzyreligijnym Spotkaniu na temat Braterstwa Międzyludzkiego – napisał w komunikacie Greg Burke. Wizyta papieża Franciszka ma być jednocześnie odpowiedzią na zaproszenie, jakie otrzymał ze strony Kościoła katolickiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wierni są przerażeni. Obawiają się o zdrowie i życie swojego papieża

Zmartwieni wierni woleliby, żeby ich papież nie ryzykował swojego życia i został w Watykanie. Zjednoczone Emiraty Arabskie nie są uznawane za kraj, w którym jest w tej chwili bezpiecznie. Nawet na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych widnieje informacja o potencjalnym zagrożeniu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Rodzina królewskaKrólowa Elżbieta i jej "nagi kelner". Szokujące kulisy jej małżeństwaCzytaj dalej
- W Państwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich występuje potencjalne ryzyko ataku terrorystycznego w związku z niestabilną sytuacją w regionie - wojna w Jemenie (...)  Ewentualny alert terrorystyczny wiązać się może z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa, m.in.: wzmożonymi kontrolami, wydłużonymi odprawami, obecnością wojska na ulicach. Organizacje terrorystyczne nieustannie grożą krajom Zatoki przeprowadzeniem ataków na ich terytorium. Miejscami wysokiego ryzyka pozostają w szczególności osiedla mieszkaniowe, strefy wojskowe, instalacje energetyczne, środki transportu publicznego a także restauracje, hotele, plaże, centra handlowe i meczety. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach publicznych, monitorowanie komunikatów władz porządkowych i bezwzględne stosowanie się do ich zaleceń - brzmi komunikat na stronie msz.pl Papież Franciszek nic sobie jednak z tego nie robi. To już kolejna taka sytuacja - jakiś czas temu papież zapowiedział, że jeśli Korea Północna go do siebie zaprosi, to uda się z wizytą. Pozostała już tylko modlitwa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wojewódzki zaatakowany przez wściekłego mężczyznę. Ochroniarz musiał interweniować
  2. Rydzyk rozpocznie rewolucję?! Jego decyzja zmieni wszystko
  3. Brudziński chciał być śmieszny, ale mu nie wyszło. Żenująca kompromitacja
  4. Zdrowie ciężarnej Meghan Markle poważnie zagrożone! Teraz to szczególnie niebezpieczne
  5. Jak wygląda badanie ginekologiczne? Krok po kroku
2019Horoskop na 2019 rok. Jakie czekają Cię niespodzianki? Możesz się zdziwić!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News