Franciszek wyruszył w podróż, ale tego nikt się nie spodziewał. Przed tłumami papież błaga o wybaczenie i wyjawia mroczną prawdę o Kościele Katolickim.

Franciszek właśnie odbywa swoją podróż do Chile. Spędził kawałek swojego życia w tym kraju i miło wspomina w nim pobyt. Przybył do niego jednak, by błagać o wybaczenie.

ZOBACZ TAKŻE: 400 tys. dzieci umrze! Horror na naszych oczach

W obecności władz w stolicy kraju Santiago, papież wygłosił bardzo mocne przemówienie. Pochwalił rząd Chile, który zmierza w kierunku demokracji po wielu latach dyktatury.

Papież błaga o wybaczenie

Najważniejszym punktem spotkania była jednak część, w której Franciszek postanowił błagać ludzi o wybaczenie i wyjawił mroczną tajemnicę kościoła, z którą się zmaga.

Papież przeprasza za pedofilie w tamtejszym kościele i błaga wszystkich o wybaczenie. Jak powiedział, odczuwa z tego powodu wielki wstyd i ból za swoich braci w wierze.

ZOBACZ TAKŻE: Wpis o Rydzyku podbija internet. Rywalizuje z Owsiakiem?

Nie mogę tutaj nie wyrazić bólu i wstydu, jakie odczuwam w obliczu nienaprawialnych szkód wyrządzonych dzieciom przez sługi Kościoła (…) Chcę dołączyć do moich braci w biskupstwie, gdyż słusznie jest prosić o wybaczenie i wspierać ze wszystkich sił ofiary, a zarazem musimy zobowiązać się do tego, aby to się nigdy nie powtórzyło – powiedział Franciszek na spotkaniu.

Po tych słowach rozległy się gromkie brawa na sali. Nikt się nie spodziewał, że papież poruszy tak drażliwy dla wielu osób temat i przeprosi za to, co się dzieje.

Źródło: onet.pl

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku


Tak wyglądał związek Piotra T. z młodą Kambodżanką [ZDJĘCIA]