Papież Benedykt XVI ponad cztery lata temu zrezygnował z tronu papieskiego. Od tamtego czasu bardzo rzadko pokazuje się publicznie, jeszcze rzadziej publicznie się wypowiada. Z rzadka udziela wywiadów, głównie zaś przebywa w zamknięciu, spędzając czas na modlitwie.

Od momentu, w którym papież Benedykt XVI abdykował bardzo trudno zobaczyć jego aktualne zdjęcia. Ostatni raz papież-emeryt publicznie pokazał się w czerwcu. Jego najnowsze fotografie naprawdę zaskakują.

Benedykt XVI ma obecnie 90 lat. Już w momencie wyboru był człowiekiem starszym. Teraz jednak zmiany związane ze starzeniem się postępują znacznie szybciej. Zdjęcia opublikowane na Twitterze przez ks. Daniela Wachowiaka pokazują, jak bardzo postarzał się i zmienił Ojciec Benedykt – jak sam chce, by go nazywać.

Papież-emeryt nie wygląda już ani tak, jak w chwili wyboru na tron papieski, ani nawet tak, jak wyglądał, rezygnując ze stanowiska niespełna 8 lat później. W mężczyźnie na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze trudno rozpoznać nawet starszego już Benedykta XVI, którego mogliśmy oglądać podczas konsystorza w 2014 roku.

Benedykt ma już swoje lata. Jak sam twierdzi, teraz spodziewa się już tylko śmierci. Swoją posługę uważa za zakończoną. Na śmierć, jak mówi, jest przygotowany.

– Przede mną ostatni odcinek drogi, jaką jest życie. Nie mogę wiedzieć tego, co jest przede mną zakryte, ale wiem, że jest ze mną światłość Boga, który zmartwychwstał i że jego światłość jest mocniejsza niż wszelka ciemność tego świata. To pozwala mi iść dalej pewnym krokiem, to pozwala iść dalej nam wszystkim – powiedział w jednym z niedawno głoszonych kazań.

 

fot. twitter.com/DanielWachowiak

Źródło: twitter.com/DanielWachowiak

...

Zobacz również

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

Zobacz również