Niepokojące doniesienia o Franciszku. Chodzi o jego zdrowie, ma wiele mówiące objawy

Niepokojące doniesienia o Franciszku. Chodzi o jego zdrowie, ma wiele mówiące objawy

Według ostatnich doniesień, papież Franciszek może mieć problemy zdrowotne. Ojciec święty nie pojawił się w rzymskiej bazylice świętego Jana na Lateranie. Wierni obawiają się o stan zdrowia głowy Stoli Apostolskiej. Wielki Post rozpoczął się bez jego udziału.

Papież Franciszek miał pojawić się dzisiaj w rzymskiej bazylice świętego Jana na Lateranie, by wziąć udział w obrzędach rozpoczynających Wielki Post. Głowa Stolicy Apostolskiej miała prowadzić liturgię pokutną dla duchowieństwa. Ojciec święty nie był jednak w stanie wywiązać się z tych obowiązków. Jako powód media podają pogorszony stan zdrowia papieża.

Wiadomość o tym, że papież Franciszek nie był w stanie odprawić liturgii pokutnej dla duchowieństwa, zaniepokoiła wiernych na całym świecie. Zwłaszcza że jego nieobecność spowodowana jest problemami zdrowotnymi. Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował prasę, że papież uznał, że bezpieczniej będzie, jeśli zostanie w pobliżu watykańskiego Domu św. Marty. Jest to miejsce, które papież Franciszek zamieszkuje na co dzień.

Papież Franciszek nie wziął udziału w uroczystościach

Fakt, że papież Franciszek już poprzedniego dnia wyglądał na zmęczonego, jeszcze bardziej zaniepokoił wiernych. Podczas audiencji oraz uroczystości Środy Popielcowej ojciec święty nie wyglądał najlepiej. Kaszel i chrypa wskazują na to, że głowa Stolicy Apostolskiej musiała się przeziębić. Watykan stara się jednak uspokoić wiernych, twierdząc, że to jedynie chwilowa niedyspozycja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przedstawiciele Watykanu są przekonani, że papież Franciszek będzie w stanie zrealizować pozostałe plany, przewidziane na czas celebracji Wielkiego Postu. Warto zwrócić uwagę, że jest to najważniejsze święto dla chrześcijan, podczas którego odbywa się wiele długich i wyczerpujących obrzędów. Widocznie ojciec święty nie czuł się dzisiaj najlepiej i musiał odpocząć, by zregenerować siły i przygotować się do dalszego pełnienia posługi.

Dzisiaj grzeje: 1. Zrozpaczona żona Królikowskiego w końcu zabrała głos. Przekazała tylko 7 słów

2. Ilona Ostrowska żegna Pawła Królikowskiego. Opublikowała wiadomość, którą jej wysłał

Papież Franciszek rozpoczął swój pontyfikat 13 marca 2013 roku. Niedługo minie 7. rok od czasu, kiedy objął funkcję biskupa Rzymu po rezygnacji Benedykta XVI. Ojciec święty ma już 83 lata, nic dziwnego więc, że każda informacja na temat jego zdrowia wywołuje niepokój wśród wiernych. Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej zapewnia jednak, że nie ma powodów do obaw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez lata mówiono nam, że wzmacnia kości. Teraz naukowcy powiązali je z nowotworem
  2. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  3. Mięso, które kupował każdy Polak, pilnie wycofane. Porażająca prawda wyszła na jaw, jest afera
  4. Takich słów nikt się nie spodziewał. Koleżanka z pracy Pawła Królikowskiego umieściła po jego śmierci mocny post
  5. Małgorzata Kożuchowska w żałobie po śmierci przyjaciela. Piękne słowa pożegnania, serce pęka
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

źródło: fakty.interia.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News