Papież Franciszek przebywał blisko zakażonej osoby. Właśnie podano wyniki jego testu na koronawirusa

Papież Franciszek przebywał blisko zakażonej osoby. Właśnie podano wyniki jego testu na koronawirusa Źródło: YouTube ROME REPORTS in English

Papież Franciszek ponownie przeszedł test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Głowa Stolicy Apostolskiej przebywała w Watykanie blisko zarażonej osoby. Właśnie podano najnowsze wyniki.

Papież Franciszek przeszedł już drugi test na koronawirusa. Pierwszy wykonano z powodu objawów grypopodobnych u głowy Stolicy Apostolskiej. Ojciec święty jednak otrzymał negatywny wynik testu. Po tym, jak zachorował jeden z księży, mieszkający w watykańskim Domu Świętej Marty, zdecydowano o ponownym przebadaniu papieża.

W czasach epidemii koronawirusa, papież Franciszek musi szczególnie uważać. Ze względu na zaawansowany wiek znajduje się w grupie ryzyka. W lutym ojciec święty wyglądał na przeziębionego i wykazywał objawy grypopodobne. Wtedy też postanowiono przebadać go na obecność wirusa SARS-CoV-2. Na szczęście wyniki okazały się negatywne. Niedawno jednak zainfekowanie stwierdzono u osoby, która przebywała w pobliżu papieża.

Papież Franciszek otrzymał wyniki drugiego testu na obecność koronawirusa

Według włoskiego dziennika "Il Messaggero", papież Franciszek przeszedł drugi test na SARS-CoV-2. Pierwszy raz głowa Stolicy Apostolskiej poddała się badaniu w lutym, kiedy zauważono, że ojciec święty jest wyraźnie przeziębiony. Okazało się jednak, że to tylko chwilowe osłabienie organizmu, a wynik testu był negatywny. Niedawno natomiast potwierdzono, że zarażony jest włoski ksiądz z sekretariatu stanu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po tej informacji, papież został poddany drugiemu testowi na obecność wirusa. Zakażony ksiądz mieszkał w watykańskim Domu Świętej Marty, w którym znajduje się również apartament biskupa Rzymu. Doniesień włoskiej prasy nie komentuje natomiast sam Watykan. Sugeruje się jednak, że pojawienie się koronawirusa w otoczeniu papieża może oznaczać duże niebezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce

2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Wynik, jaki uzyskał papież Franciszek, po raz drugi miał okazać się negatywny. Do tej pory włoskie media nie przekazały informacji na temat choroby ojca świętego. Informacje o zakażonym księdzu z Domu Świętej Marty podał magazyn "Il Messaggero", jednak nie potwierdził ich żaden z rzeczników Watykanu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  3. Lekarze apelują, aby podczas epidemii nie jeść konkretnych produktów. Drastycznie obniżają odporność
  4. Przypadek chorej na koronawirusa 10-latki zadziwił lekarzy. Miała nietypowe objawy, z jej ciałem działy się dziwne rzeczy
  5. Szczere słowa matki Anny Przybylskiej o nowej partnerce Bieniuka. Mało kto zdecydowałby się na podobną wypowiedź
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News