Oceny na świadectwie maturalnym Jana Pawła II ścinają z nóg. Po latach je pokazano

Oceny na świadectwie maturalnym Jana Pawła II ścinają z nóg. Po latach je pokazano Źródło: youtube.com/ AgnieszkaWojtyla

Papież Jan Paweł II uważany jest przez wielu za jedną z najwybitniejszych postaci w historii Kościoła katolickiego. O ile na temat działalności Karola Wojtyły jako duchownego powstało wiele publikacji, mało kto zdawał sobie sprawę z tego, jak wyglądało życie Ojca Świętego w młodości. Po latach pontyfikatu Polaka na Tronie Piotrowym pokazano jakie rezultaty papież Polak osiągnął na maturze. Jego oceny ścinają z nóg.

Papież Polak przy okazji swoich wizyt w Polsce bardzo chętnie wizytował rodzinne Wadowice, z którymi był związany od najmłodszych lat. To właśnie w tej małej miejscowości Karol Wojtyła zdawał swoją maturę, którą przypominał sobie przy okazji spotkania z wiernymi w miejscowości w 1999 roku. To, jak wyglądało świadectwo dojrzałości duchownego, może odbierać mowę.

Papież miał wielkie zamiłowanie do nauki. Jego świadectwo to potwierdza

Zdaniem wielu obserwatorów pontyfikatu Jana Pawła II, polski papież był osobą o dużej inteligencji, a sam przejawiał wiele zainteresowań z zakresu nauk religioznawczych i humanistycznych. Tuż przed drugą wojną światową Karol Wojtyła próbował swoich prób jako aktor i poeta, ale zrozumiał, że jego powołaniem jest duchowieństwo. Nigdy jednak nie stronił od spotkań z ludźmi kultury, sztuki i nauki, a sam stworzył pokaźną ilość encyklik.

Wysoką inteligencję papieża potwierdzają także jego stopnie na świadectwie maturalnym. Oceny, które papież dostał pod koniec swojej edukacji w szkole, a więc w 1938 roku, były olśniewające. Młody Wojtyła mógł się pochwalić ocenami bardzo dobrymi z religii, łaciny, języka polskiego, greki i niemieckiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież z rozrzewnieniem wspominał edukację

Nauka w szkole na zawsze zmieniła życie papieża Polaka, który po latach z wielkim rozrzewnieniem wspominał swoje szkolne starania. Przy okazji wizyty w 1999 roku, papież wspominał także kremówki, które były osłodą dla stresu związanego ze zdawaniem matury.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekły intymne informacje o Michale Szpaku. Fani już nigdy nie spojrzą na piosenkarza tak samo
2. Bardzo dziwny i niepokojący wpis Tomasza Lisa. Trudno zrozumieć o co mu chodzi

- Jeszcze się uczyłem łaciny, jeszcze się uczyłem greki. Wiecie, co to jest? Coś wspaniałego. Po maturze chodziliśmy na kremówki. […] Żeśmy to wszystko wytrzymali. Te kremówki po maturze - mówił Jan Paweł II.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!
  4. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak
  5. Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny

Źródło: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News