Papież
Wikimedia Commons Casa Rosada CC2.0
Konrad Karpiuk - 10 Maja 2020

Papież Franciszek wystosował apel do wszystkich Europejczyków. Nie wszyscy zgodzą się z jego słowami

Papież Franciszek w niedzielę 10 maja odprawiał poranne nabożeństwo w Domu św. Marty, w którym przebywa na czas kwarantanny. Tradycyjnie, transmisję z mszy można było oglądać w internecie, aby nawet w czasie epidemii nie tracić łączności z Ojcem Świętym. W trakcie kazania, przekazał bardzo ważny apel do wszystkich Europejczyków.

Papież Franciszek odprawiał niedzielną mszę w wyjątkowych okolicznościach. Dwa dni temu miały miejsce dwie niezwykle ważne rocznice. Pierwszą była 75. rocznica zakończenia drugiej wojny światowej, drugą 70-lecie deklaracji Schumana, planu, który stworzył Europejską Wspólnotę Węgla i Stali (później przekształconą w Unię Europejską).

Papież Franciszek wygłasza specjalne kazanie z apelem do Europejczyków

Wokół właśnie tych tematów krążyło niedzielne kazanie papieża Franciszka. Głowa kościoła katolickiego apelowała o podtrzymywanie pokojowych tradycji oraz o jedność Europejczyków w tym trudnym czasie. Przypominał o dziedzictwie przodków, dzięki którym możemy teraz żyć w stosunkowo pokojowych czasach.

Agnieszka Osiecka zdradza sekretDopiero po śmierci Janda zdradziła porażający szczegóły dot. choroby Agnieszki Osieckiej. Smutne, tylko bliscy wiedzieliCzytaj dalej

- Prośmy Pana o dzisiejszą Europę, by wzrastała zjednoczona, w jedności i braterstwie wszystkich narodów i w ich różnorodności - apelował papież Franciszek z ambony. Jak jednak wiadomo, w ostatnim czasie wzrosła popularność antyunijnych nastrojów, czego dowodem jest choćby Brexit.

Papież Franciszek podczas epidemii, życie w Watykanie radykalnie się zmieniło

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szpital, kotNagle do szpitala wpadł kot. Powód szybko wyszedł na jaw, cały personel miał łzy w oczachCzytaj dalej

Słowa Franciszka odnosiły oczywiście głównie do trudnego czasu pandemii koronawirusa. Przestrzegał, zresztą nie po raz pierwszy przed "wirusem obojętności i egoizmu". Zaznaczał również, że w światowym kryzysie najbardziej ucierpią najbiedniejsi i najsłabsi. Papież prosił, aby wyjątkowo troszczyć się o takie osoby w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Dzisiaj grzeje:

1. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie
2. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków

Epidemia koronawirusa znacznie zmieniła życie we Włoszech, odczuł to również papież Franciszek w Watykanie. Z racji wieku jest odizolowany od spotkań z wiernymi. Ponadto, wychodząc na balkon, nie spotyka się już z całym tłumem, a wykonuje jedynie symboliczny gest błogosławieństwa w kierunku pustego placu św. Piotra.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludzi
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Papież Franciszek wystosował apel do wszystkich Europejczyków. Nie wszyscy zgodzą się z jego słowami
  4. Uwielbiane gwiazdy "Królowych życia" wzięły ślub? Zdradza je jeden szczegół, fani przecierają oczy ze zdumienia
  5. Aktor Klanu 4 lata temu stracił żonę. Dopiero teraz zdecydował się na wyznanie smutnej prawdy, chodzi o dzieci
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

Tata był odpowiedzialny za zniknięcie swojego dzieckaTata wyszedł z 5-letnim synem i nigdy nie wrócił. Zrozpaczona mama nie traciła nadziei, 13 lat później poznała prawdę i zaniemówiłaCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News