W jakim stanie jest Benedykt XVI? W końcu pokazał sie ludziom

W jakim stanie jest Benedykt XVI? W końcu pokazał sie ludziom Źródło: Flickr/Levan Ramishvili

Papież Benedykt XVI wciąż wzbudza niepokój wśród wiernych, których martwi jego stan zdrowia. Jego codzienne życie w Watykanie było do tej pory owiane tajemnicą. Teraz już wiadomo, co się z nim dzieje - w internecie pojawił się nowy film.

Papież Benedytk XVI zrezygnował z funkcji, którą pełnił w Stolicy Apostolskiej ponad pół dekady temu. Od tamtego czasu jego codzienne życie za murami Watykanu owiane było tajemnicą. Ostatnio w internecie pojawiło się jednak nagranie, które może uchylić rąbka tajemnicy na temat tego, w jakiej formie jest poprzedni papież.

Papież Benedykt XVI pokazał się podczas kardynalskiej wizyty

Do spotkania byłego papieża z kardynałami doszło 5 października 2019 roku po zakończeniu konsystorza, w trakcie którego obecny papież Franciszek mianował 13 nowych kardynałów. Po uroczystości nowi kardynałowie wraz z papieżem wsiedli do busa i pojechali do klasztoru Mater Ecclesiae, gdzie obecnie zamieszkuje Joseph Ratzinger.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na nagraniu opublikowanym przez Stolicę Apostolską widać, że każdy z gości został osobno powitany przez Benedykta XVI. Były papież musiał chwilami korzystać z asysty swojego sekretarza, arcybiskupa Georga Gansweina. 

- Po krótkim powitaniu, w którym przypomniał nowym kardynałom o wartości wierności papieżowi, Benedykt XVI wraz z papieżem Franciszkiem udzielił im błogosławieństwa - poinformował media dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Są powody do obaw?

Benedykt XVI został papieżem 19 kwietnia 2005 roku. Jego wybór przypadł na drugi dzień konklawe po śmierci Jana Pawła II. Osiem lat później, 11 lutego 2013, wygłosił przemówienie, podczas którego złożył na ręce biskupów rezygnację z urzędu biskupa Rzymu. Funkcję papieża oficjalnie pełnił do 28 lutego.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą

2. Żałosną wpadkę podczas ślubu uchwyciła kamera. Cały kościół momentalnie eksplodował ze śmiechu

Dwa tygodnie po rezygnacji Benedykta XVI w wyniku kolejnego konklawe urząd biskupa Rzymu objął Jorge Maria Bergoglio, który przyjął imię Franciszek. 

Obecnie Joseph Ratzinger ma 92 lata, nic zatem dziwnego, że wierni boją się o stan zdrowia papieża. Niedawno media obiegły wieści o udarze, jaki miał przejść, dlatego wiele osób w napięciu oczekiwało chwili, gdy ten pokaże się publicznie. Jak widać duchowny czuje się dobrze i raczej nic nie wskazuje na to, by trzeba się o niego martwić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowę
  2. Panna młoda zdradziła męża na własnym weselu. Przyłapała ją teściowa
  3. Dramatyczny apel Anny Przybylskiej chwilę przed śmiercią. Błagała, żeby natychmiast przestali, to było okrutne
  4. Widzowie już dawno nie byli tak wściekli na Polsat i TVN! "Doznałam szoku widząc to w TV", "Po pijaku ustalali"
  5. Oglądała zdjęcia z wesela i wpadła w szał. Nie spodziewała się, że jej druhna może zrobić tak podłą rzecz

źródło: rmf24

Następny artykuł