Afera wokół papieża Franciszka. Wierni są przerażeni, jak mógł zrobić coś takiego?

Afera wokół papieża Franciszka. Wierni są przerażeni, jak mógł zrobić coś takiego? Źródło: Wikimedia Commons/Benhur Arcayan

Papież Franciszek zrobił coś, co kompletnie zaskoczyło masę z początku niczego nieświadomych wiernych. Wybuchł wielki skandal, a jego wytłumaczenie to kompletne zaskoczenie.

Papież znalazł się w centrum skandalu, a wierni oskarżają go o okropne rzeczy. Zdjęcie Franciszka z tej nietypowej sytuacji zawisło na plakatach, niektórzy nie wierzyli, że to może być prawda. Wszystko przez jeden gest dłonią.

Papież Franciszek pokazał wymowny gest dłońmi, wierni czują się obrażeni

Wszystko zaczęło się w Piasecznie, gdy mieszkańcy zobaczyli plakat ze znaną vlogerką Weroniką Szymańską (znaną jako Billie Sparrow) i zdjęciem papieża Franciszka. Plakat zapowiadał spotkanie z influencerką, a obie postacie pokazywały gest z wysuniętym palcem wskazującym, palcem małym i kciukiem. Mieszkańcy odczytali to jako satanistyczny znak. Zostało to zgłoszone radnym PiS, którzy w efekcie złożyli interpelację do burmistrza o usunięcie plakatu. Okazało się, że doszło do fatalnej pomyłki.

- Zarzuty wobec Gminy są absurdalne, państwo radni chyba się trochę zapędzili, zamiast wcześniej wnikliwiej poznać zagadnienie - powiedział Łukasz Wyleziński, dyrektor Biura Promocji i Kultury w Piasecznie.

Co rzeczywiście pokazywał papież Franciszek? Problem wynikał z niewiedzy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazuje, gest pokazywany zarówno przez blogerkę i papieża to w międzynarodowym języku migowym znak miłości. Wygląda na to, że zarówno mieszkańcy, jak i radni PiS, którzy po otrzymaniu skargi powinni zrobić research, pomylili charakterystyczny gest z innym, znanym jako mano cornuta.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki smutek, fani programu Katarzyny Dowbor musieli ocierać łzy. Sceny na cmentarzu ścinały z nóg
2. Syn Olgi Kalickiej trafił do szpitala. Aktorka przerwała urlop, pokazała zdjęcie

Mano cornuta, czyli rogata dłoń, wykonuje się bardzo podobnie, z tą różnicą, że kciuk chowa się do wewnątrz dłoni. Ta jedna różnica - ułożenie kciuka - kompletnie zmienia znaczenie gestu. Dla chrześcijan gest rogatej dłoni jest obraźliwy, gdyż symbolizuje szatana lub pogańskiego Rogatego Boga. Jednak warto znać jego znaczenie i nie mylić go z symbolem z języka migowego, gdyż oba oznaczają kompletnie co innego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiele osób nawet nie wie, że ma chore nerki. Schorzenia, których nie wolno lekceważyć
  2. Piotr Żyła wziął mikrofon i rozpoczął prawdziwe show. Polacy oniemieli, skoczek rozbawił ich do łez
  3. Jackowski ostrzega Polaków, miał straszną wizję najbliższych wydarzeń. Oby nigdy się nie spełniła
  4. Druzgocząca krytyka Zenka Martyniuka. Jeszcze nikt aż tak bardzo go nie poniżył
  5. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  6. Lidl ostrzega, pilnie wycofano ze sklepów uwielbiany napój. Ujawnione, jego skład jest powalający

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News