Papież
Flickr
Klaudia Bochenek - 4 Stycznia 2020

Papież Franciszek niedawno uderzył kobietę, teraz mówi o przemocy. Padły słowa, które zamurowały wiernych

Papież Franciszek kilka dni temu wywołał ogromną dyskusję, kiedy uderzył szarpiącą go kobietę. Teraz wypowiedział słowa, które nie tylko zamurowały, ale i rozwścieczyły wiernych. Papież ma rację, czy jednak przesadził?

Papież Franciszek wywołał kolejną burzę. Najpierw w mediach pojawiło się nagranie, gdzie karci uderzeniem w rękę kobietę, która przyciągnęła go do siebie, ale to nie koniec jego powiązań z przemocą.

Papież Franciszek nie tak dawno uderzył kobietę

Papież uczestniczył w sylwestrowym spotkaniu z wiernymi w Watykanie. Na Placu Świętego Piotra pojawiła się kobieta, której zależało na kontakcie z Franciszkiem. Nie miała oporów, by z całej siły złapać Ojca Świętego za rękę i przyciągnąć do siebie, na co on z grymasem bólu zaczął bić ją po ręce. Potem ustosunkował się i przeprosił za swój czyn.

ObrazekSpostrzegawczość i spryt są niezbędne, aby znaleźć na obrazku psa. Bez podpowiedzi udaje się tylko 3 osobom na 100Czytaj dalej

- Każda przemoc zadana kobiecie jest zbezczeszczeniem Boga zrodzonego z niewiasty. Z ciała kobiety przyszło dla ludzkości zbawienie: po tym, jak traktujemy ciało kobiety, rozpoznajemy nasz poziom człowieczeństwa - mówił po dyskusyjnym incydencie. Teraz również wypowiedział się na temat przemocy, jednak w odniesieniu do dzieci.

Wiele osób nie może uwierzyć w to, że głowa Kościoła pochwaliła rodzica, który bije dzieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Amputacja obu nógUżywała popularnego produktu do higieny dla pań. Musieli jej amputować obie nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

- Dobry ojciec potrafi oczekiwać i potrafi przebaczać z głębi serca. Oczywiście, potrafi też stanowczo korygować: nie jest ojcem słabym, uległym, sentymentalnym. Ojciec potrafiący korygować nie poniżając jest tym samym, który potrafi chronić, nie szczędząc siebie (...) dzieciom potrzebny jest ojciec miłosierny i cierpliwy, ale są chwile, kiedy rodzic może uderzyć swojego potomka - mówił papież Franciszek do zgromadzonych wiernych. Potem opowiedział o historii, która podzieliła wiernych.

Dzisiaj grzeje:

1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Wielu Polaków w żałobie. Maria Skrzypek nie żyje

Papież Franciszek przytoczył historię, kiedy spotkał pewnego ojca. Mężczyzna wyznał mu, że daje klapsy swoim dzieciom, ale nigdy nie uderza ich po twarzy, ponieważ nie chce ich poniżać. Papież powiedział mu wtedy, że "to piękne. Ten ojciec ma poczucie godności swoich dzieci. Musi ukarać, czyni to sprawiedliwie i idzie dalej". Wierni nie wierzyli własnym uszom. Klaps to również przemoc, które może mieć destrukcyjne skutki w przyszłości. Więź rodzica z dzieckiem jest podważana, a bicie uczy złych wzorców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Biszkopt z 3 składników zawsze wychodzi i nie opada. Smakuje jak słodka chmurka, palce lizać
  4. Podczas składania przysięgi małżeńskiej panna młoda nie wytrzymała. Zrobiła żenującą rzecz na oczach gości, wszystko się nagrało
  5. Kobieta z Łodzi łapie robaki do słoika i nie chce ich wyrzucić. Powód ścina z nóg

DzieciDzieci Królikowskiego drżą o jego zdrowie. Jest ich aż 5, smutne doniesieniaCzytaj dalej

Źródło: Popularne

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News