Akcyza na papierosy i alkohol zostanie zmieniona. Ceny dramatycznie wzrosną

Akcyza na papierosy i alkohol zostanie zmieniona. Ceny dramatycznie wzrosną Źródło: fot. pixabay.com/sipa

Papierosy i alkohol będą jeszcze droższe nisz dotychczas? Wszystko na to wskazuje. PiS chce podnieść akcyzę na wyroby tytoniowe i alkoholowe, co spowoduje nie tylko wyższe ceny produktów, ale i znaczne wpływy do budżetu. Wszystko jest już zaplanowane.

Papierosy i alkohol potrafią mieć naprawdę horrendalne ceny. Uzależnieni od tytoniu już muszą przeznaczać na swój nałóg niewyobrażalnie wysokie sumy. Jak się okazuje, ceny jeszcze wzrosną i mogą stać się nawet motywacją do rzucenia palenia. 

Papierosy i alkohol będą kosztować zdecydowanie więcej

Nie jest tajemnicą, że PiS już od długiego czasu główkuje nad tym, co zrobić by więcej pieniędzy napływało do budżetu państwa. Na chwilę obecną pomysłów nie jest zbyt wiele, jednak jeden z nich już niedługo wejdzie w życie. 

PiS zamierza podwyższyć podatki, co wpłynie między innymi na akcyzę papierosów, czy alkoholu. Dzięki zwiększeniu cen wyrobów tytoniowych i alkoholowych budżet zostanie zasilony o naprawdę pokaźne sumy. 

Jak duży będzie wzrost akcyzy? 

Dzięki Wieloletniemu Planu Finansowemu Państwa mogliśmy poznać dokładne plany i zamiary rządu. Według niego już w przyszłym roku ceny papierosów i alkoholu wzrosną o 3%. Choć wydaje się to niewiele, dzięki temu państwo zyska aż 1,1 mld złotych. Zmianom ulegną również inne kwestie. 

- Wprowadzony zostanie też tzw. test przedsiębiorcy, dzięki któremu MF będzie mógł określić, kto rzeczywiście prowadzi działalność gospodarczą, a kto tylko ucieka w samozatrudnienie, by móc płacić 19% liniowy PIT zamiast 32% (przy wysokich dochodach) i ryczałtowy ZUS, zamiast 19,52% podstawy wymiaru składki. - informuje Dziennik Gazeta Prawna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na chwilę obecną, za paczkę papierosów trzeba wydać kwotę w wysokości około 15 złotych. Ceny różnią się w zależności od firmy czy nawet miejsca, w którym dokonujemy zakupu. Biorąc pod uwagę, że wieloletni palacz kupuje nową paczkę średnio co 2-3 dni, po zsumowaniu wychodzi naprawdę spora suma. Po wprowadzeniu zmian stanie się ona jeszcze większa i być może dla niektórych będzie niezłą motywacją do rzucenia palenia. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Nad Polskę nadciągają wichury i burze piaskowe. Najbliższe dni najlepiej spędzić w domu
  4. Nagły zwrot w sprawie Tomasza Komendy. Zajmie się nim Sąd Najwyższy
  5. Wystawne chrzciny u Martyniuków. Żona Daniela zadziwiła wyglądem (Zdjęcia)
  6. Tego dnia dzieci pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Chwilę później już nie żyły, niewyobrażalny horror

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News