Państwo Islamskie zakazuje... noszenia burek

Państwo Islamskie zakazuje... noszenia burek Źródło: fot. flickr

Dosyć zaskakującą decyzję podjęli przywódcy Państwa Islamskiego. Terrorystyczna organizacja na opanowanych przez siebie terenach zakazała kobietom noszenia burek, niqabów i innych tradycyjnych strojów muzułmańskich kobiet. Powód, dla którego radykalni islamiści zakazali tego stroju jest równie zaskakujący co sama decyzja. 

Przez ostatnie dwa lata, gdy Państwo Islamskie zajmowało kolejne tereny w Syrii i Iraku, terroryści zmuszali wszystkie kobiety do noszenia tradycyjnych strojów muzułmańskich kobiet - burek, niqabów i innych nakryć, które nierozerwalnie kojarzą się z radykalnym islamem.

Teraz jednak przywódcy terrorystycznej organizacji podjęli zaskakującą decyzję. 2 września wydano rozkaz zakazujący noszenia tych strojów wszystkim kobietom bez wyjątku. Od teraz każda kobieta ma mieć odkrytą twarz i głowę. A w przypadku pojawienia się w miejscu publicznym w burce, karą będzie - jak można się spodziewać po ISIS - śmierć.

Powód, dla którego terroryści zdecydowali się na wprowadzenie zakazu, również jest zaskakujący i pewnego rodzaju ironią losu.

Zakaz pojawił się po serii zamachów jakich dokonały kobiety ubrane właśnie w burki. Terroryści postawili swoje bezpieczeństwo wyżej niż wyznawane przez nich wartości religijne, do których chcą "przekonać" cały świat.

ZOBACZ TAKŻE - Syryjskie kobiety palą burki. „Nareszcie!” (video)

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: wprost Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News