Dosyć zaskakującą decyzję podjęli przywódcy Państwa Islamskiego. Terrorystyczna organizacja na opanowanych przez siebie terenach zakazała kobietom noszenia burek, niqabów i innych tradycyjnych strojów muzułmańskich kobiet. Powód, dla którego radykalni islamiści zakazali tego stroju jest równie zaskakujący co sama decyzja. 

Przez ostatnie dwa lata, gdy Państwo Islamskie zajmowało kolejne tereny w Syrii i Iraku, terroryści zmuszali wszystkie kobiety do noszenia tradycyjnych strojów muzułmańskich kobiet – burek, niqabów i innych nakryć, które nierozerwalnie kojarzą się z radykalnym islamem.

Teraz jednak przywódcy terrorystycznej organizacji podjęli zaskakującą decyzję. 2 września wydano rozkaz zakazujący noszenia tych strojów wszystkim kobietom bez wyjątku. Od teraz każda kobieta ma mieć odkrytą twarz i głowę. A w przypadku pojawienia się w miejscu publicznym w burce, karą będzie – jak można się spodziewać po ISIS – śmierć.

Powód, dla którego terroryści zdecydowali się na wprowadzenie zakazu, również jest zaskakujący i pewnego rodzaju ironią losu.

Zakaz pojawił się po serii zamachów jakich dokonały kobiety ubrane właśnie w burki. Terroryści postawili swoje bezpieczeństwo wyżej niż wyznawane przez nich wartości religijne, do których chcą „przekonać” cały świat.

ZOBACZ TAKŻE – Syryjskie kobiety palą burki. „Nareszcie!” (video)

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: wprost

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.