Państwo Islamskie nie przestaje szokować. Do sieci wyciekł cennik niewolnic dżihadystów. Ilość mamony jaką należy za nie zapłacić, zależy od wieku jazydek i chrześcijanek. Im dziewczyna młodsza, tym cena jest wyższa.  

Lista została pozyskana przez aktywistów, którzy ryzykują życie relacjonując dramatyczną sytuację na terenach opanowanych przez bojowników ISIS. Spis ustanawia sztywne ceny za poszczególne niewolnice, a handlarze, którzy nie przestrzegają zasad mają zostać zabici.

„Otrzymaliśmy informacje, że popyt na targowiskach kobiet i jarmarkach bydła bardzo spadł, co wpłynie na dochód Państwa Islamskiego oraz finansowanie mudżahedinów na polu bitwy. Poczyniliśmy zmiany. Poniżej znajdują się ceny jazydek i chrześcijanek” – piszą islamiści w sposób, który szokuje opinię publiczną w Europie.

„Zainteresowani mogą nabyć tylko trzy niewolnice na raz” – dodają bojownicy, aczkolwiek limity nie obowiązują Turków, Syryjczyków i Arabów z państw Zatoki Perskiej.

Najwyższa cena to w przeliczeniu na polską walutę 580zł. Za taką kwotę można kupić dziewczynkę od pierwszego do dziewiątego roku życia.

Kolejne przedziały wiekowe oznaczają coraz niższą cenę.

10-20 lat – 440zł

20-30 lat – 290 zł

30-40 lat – 255 zł

40-50 at – 150zł

„Należy pamiętać, że zniewolenie rodzin niewiernych i branie ich kobiet za konkubiny jest jasno ustanowionym aspektem szariatu – prawa islamskiego” – przytacza serwis jihadwatch.org.

Cennik pochodzić ma z 16 października 2014 roku, lecz jego autentyczność nie została potwierdzona przez niezależna źródła. Wiadomo na pewno, że Państwo Islamskie kontroluje obecnie dwa targi niewolników. Jeden z nich znajduje się w Mosulu, drugi w mieście Rakka.

źródło: jihadwatch.org., wp.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.