Nie od dziś wiadomo, że prowadzenie blogów modowych to wyśmienity interes, a najpopularniejsze „szafiarki” zarabiają gigantyczne pieniądze na współpracy z markami. Dziewczyny są jednak przerażone, bo minister Morawiecki postanowił sięgnąć do ich kieszeni. 

Na blogach zarabiają dziś w Polsce tysiące osób, dla wielu z nich jest to główne źródło dochodu. Stawki za umieszczenie jednego wpisu w sieci wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Kiedy pomyślimy, że takowe pojawiać się mogą codziennie lub nawet kilka jednego dnia, to na ekranie pokazują nam się kapitalne pieniądze.

Dla najpopularniejszych szafiarek internet to prawdziwe Eldorado. Według raportu „Blogosfera 2016”, ekwiwalent reklamowy blogu Maffashion wyniósł… 39 milionów złotych. Jessica Mercedes plasuje się nieco niżej – 37 milionów złotych. Zarobkami zainteresował się wiec resort finansów.

Zmiana w prawie wprowadzana przez ministra Morawieckiego spowoduje, że koszty prowadzenia bloga nie będą już traktowane jak koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Nowe przepisy przy niekorzystnej interpretacji doprowadzą do opodatkowania szafiarek. Resort wydał interpretację, która ma mocno uderzyć w środowisko blogowe. Podatki od zamieszczanych reklam mocno uszczuplą portfele szafiarek, aczkolwiek minister Morawiecki wszędzie szuka pieniędzy. W końcu musiał trafić do kieszeni blogowego środowiska.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:

...

Zobacz również