Terroryści dokonali kolejnego zamachu terrorystycznego, tym razem w Monachium, w Niemczech. Policja przyznaje, że „liczy się z wieloma zabitymi”. Apeluje do mieszkańców, by nie wychodzili z domów. 

Policja przypuszcza, że napastników było więcej niż jeden. Na tę chwilę (19:30), wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa napastnik, który strzelał z broni maszynowej do klientów centrum handlowego „Olimpia”. Według części mediów, uciekł do metra.

Monachijski zarząd transportu miejskiego wstrzymał ruch kilku linii metra i autobusów. Rzeczniczka niemieckiej policji potwierdziła informacje o wielu zabitych i rannych. Możliwe, że napastników było więcej niż jeden. Nikt jeszcze nie został zatrzymany. Wciąż trwa ewakuacja ludzi z centrum handlowego. Część klientów się chowa w obawie przed kolejnym atakiem.

Państwo Islamskie już wcześniej zapowiadało, że następnym celem terrorystów będą Niemcy. Wciąż jednak nie ma pewności, że za strzelaniną stoi terrorysta identyfikujący się z ISIS, aczkolwiek nasilenie ataków na to wskazuje. Internauci już zainicjowali akcję hasztagową #PrayForMunich.

PILNE: Zamach w centrum handlowym w Monachium. Wiele ofiar (video)

monachium centrum

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...