Po wypadku kolumny rządowej z udziałem premier Beaty Szydło w sieci pojawiły się tysiące komentarzy wyśmiewających całą sytuację, sugerujących nowe śledztwo smoleńskie, ale łatwo znaleźć było nawet okrutne życzenia śmierci. 

Wypadek premier Beaty Szydło to już kolejna kolizja z udziałem polityka Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem internet wręcz eksplodował komentarzami, z których część była dowcipna, a część prymitywna. Sieć wypełniła się wpisami typu „szkoda, że przeżyła”, „zamach i pancerne drzewo”, „jeszcze jeden!” czy…

Chyba jedna broszka nie starczy na remoncik autka ;(( ; No to teraz czas na prezesa ! Gdzie by go tu „zawadzić” ?

Widać ze kartoflom uderzyła do głowy „fura i komora”

Jezeli potluczona tylko glowa, to niewielka szkoda, przeciez czaszka Szydlo jest wyjatkowo PUSTA.

Oby tak dalej. Dobra zmiana w akcji.

Pewnie Beatka chciała szybko dojechać do Torunia na darmowy wykład w najlepszej uczelni w RP.”

Ministerstwo Sprawiedliwości uznało, że należy położyć kres tego typu komentarzom w internecie i surowo ukarać autorów takich wpisów. Szczególnie, że doszło nawet do sytuacji, w której stworzono fałszywe wydarzenie zapraszające na pogrzeb premier Szydło. Zbigniew Ziobro mówi „dość”. Opinie ministerstwa przekazał Michał Wójcik i zapowiedział akcję karania internautów. Mają oni zostać szybko namierzeni i osądzeni.

Fala nienawiści, która przelała się przez internet po wypadku premier Beaty Szydło, to jest coś, z czym się jeszcze nie spotkaliśmy. Bardzo szybko można kogoś namierzyć przez GIODO czy też przez prokuraturę – wskazał wiceminister i przekazał, że stosowane będą przepisy kodeksu karnego mówiące o poniżaniu organów Rzeczpospolitej Polskiej.

Kodeks Karny przewiduje za to przestępstwo karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

...

Zobacz również