Panika i ewakuacja! Wpadł z BOMBĄ na posterunek, co tam się dzieje?

Panika i ewakuacja! Wpadł z BOMBĄ na posterunek, co tam się dzieje?

To miał być spokojny dzień dla miejscowych policjantów. Nagle na posterunek wparował mężczyzna z bombą w ręku. Obszar wokół komisariatu ewakuowano i otoczono taśmami ostrzegawczymi. Natychmiast wezwano też odpowiednie służby.

Do tych scen doszło w stolicy Irlandii - Dublinie. Na miejscowy posterunek policji przybył mężczyzna, który przyniósł podejrzanie wyglądający przedmiot. Zidentyfikowano go jako bombę domowej roboty. Natychmiast wezwano oddział wojskowy zajmujący się unieszkodliwianiem bomb, a  posterunek ewakuowano. Taśmami ostrzegawczymi otoczono znaczny obszar wokół komendy. Media nie informują jednak, czy ewakuowano także pobliskie budynki mieszkalne i biurowce.

O krok od eksplozji

Okazuje się, że mężczyzna, który wpadł na posterunek z bombą, znalazł podejrzany przedmiot pod swoim domem. Źródła zbliżone do policji informują, że bomba mogła naprawdę okazać się groźna. Z rurki, w której umieszczono ładunek wybuchowy, wystawały kabelki, które po połączeniu mogły aktywować bombę i spowodować eksplozję. Obecnie na miejscu pracuje armia, którą poproszono o pomoc. Lokalne służby kierują ruch na najbliższe ciągi komunikacyjne. Potem ma zostać zbadane, skąd pakunek znalazł się u mężczyzny i dlaczego przyniósł on go na posterunek. Źródło: independent.ie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News