To miał być spokojny dzień dla miejscowych policjantów. Nagle na posterunek wparował mężczyzna z bombą w ręku. Obszar wokół komisariatu ewakuowano i otoczono taśmami ostrzegawczymi. Natychmiast wezwano też odpowiednie służby.

Do tych scen doszło w stolicy Irlandii – Dublinie. Na miejscowy posterunek policji przybył mężczyzna, który przyniósł podejrzanie wyglądający przedmiot. Zidentyfikowano go jako bombę domowej roboty.

Natychmiast wezwano oddział wojskowy zajmujący się unieszkodliwianiem bomb, a  posterunek ewakuowano. Taśmami ostrzegawczymi otoczono znaczny obszar wokół komendy. Media nie informują jednak, czy ewakuowano także pobliskie budynki mieszkalne i biurowce.

O krok od eksplozji

Okazuje się, że mężczyzna, który wpadł na posterunek z bombą, znalazł podejrzany przedmiot pod swoim domem. Źródła zbliżone do policji informują, że bomba mogła naprawdę okazać się groźna. Z rurki, w której umieszczono ładunek wybuchowy, wystawały kabelki, które po połączeniu mogły aktywować bombę i spowodować eksplozję.

Obecnie na miejscu pracuje armia, którą poproszono o pomoc. Lokalne służby kierują ruch na najbliższe ciągi komunikacyjne. Potem ma zostać zbadane, skąd pakunek znalazł się u mężczyzny i dlaczego przyniósł on go na posterunek.

Źródło: independent.ie

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!


POTĘŻNI strażacy zapozowali do PŁOMIENNEJ sesji!

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.