Paniczna ewakuacja szkoły w Żarowie. W każdej chwili może dojść do wybuchu
Wiadomości Pikio - 15 Maja 2018

Paniczna ewakuacja szkoły w Żarowie. W każdej chwili może dojść do wybuchu

Żarów dotąd uważany był za spokojne miasto Dolnego Śląska. Było tak jednak do czasu. Nikt nie spodziewał się jednak tego, że niepozorny wtorek zmieni się w dzień, który uczniowie żarowskiej szkoły zapamiętają na długo. Ewakuacja dzieci była natychmiastowa.

W pobliżu szkoły prowadzono prace ziemne. Pracujący przy wykopach mężczyźni dokonali jednak odkrycia, które doprowadziło do natychmiastowej interwencji. To było zbyt niebezpieczne dla dzieci, które spokojnie odbywały właśnie lekcje.

Żarów - moździerze z II WŚ znalezione obok szkoły

Robotnicy dokonali wstrząsającego odkrycia. Znaleźli moździerze pochodzące z czasów II wojny światowej. Nikt nie wątpił, że to bardzo niebezpieczne odkrycie. Już nie raz znalezienie podobnych "skarbów" kończyło się tragedią. Potrzebna była natychmiastowa ewakuacja. Tą zajęli się nauczyciele, którzy panicznie wyprowadzali uczniów ze szkoły. Nie sposób było pozbyć się przeświadczenia, że w każdej chwili mogło dojść do wybuchu. Wszystkie moździerze odkryto na terenie ulicy Ogrodowej. O całej sprawie poinformowała Katarzyna Wilk, która jest komendantem posterunku policji w Żarowie. Na miejscu już pracują oddziały saperów. - Teren został zabezpieczony i jest pilnowany przez policję. Powiadomiono saperów z Głogowa, którzy już są w drodze. Do czasu zakończenia akcji saperskiej kilkudziesięciu uczniów szkoły ewakuowano do drugiego budynku tej placówki - powiedziała. Łącznie wyprowadzono 90 uczniów i przeniesiono ich do osobnego budynku, by nie stała im się krzywda. Był to bardzo stresujące wydarzenie dla wszystkich nauczycieli i młodzieży. Policja nadal patroluje teren i nie pozwala nikomu się zbliżyć. Już pojawiają się głosy, że niemałym cudem jest fakt, że przez tyle lat nie doszło do wybuchu.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. 50-letnia gwiazda TVN jest w ciąży! I pokazała się całkiem nago [ZDJĘCIE]
  2. Dramat Zbigniewa Buczkowskiego. Boi się, że nie starczy mu na chleb
  3. Lekarze: zawał serca! Katastrofa tuż przed królewskim ślubem, wszystko zrujnowane
szydlo_premieKaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Internauci żartują w najlepsze... [MEMY]Czytaj dalej
januszko2Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Źródło: wiaodmosci.radiozet.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News