Pani Stasia z Klanu nie żyje. Ujawniono nieznany koszmar z jej życia
Wiadomości Pikio - 14 Sierpnia 2018

Pani Stasia z Klanu nie żyje. Ujawniono nieznany koszmar z jej życia

Klan jest jednym z najdłuższych, najbardziej popularnych seriali w polskiej telewizji. Jedną z jego głównych bohaterek przez lata pozostawała pani Stasia, którą odgrywała Kazimiera Utrata. Artystka zmarła niestety 12 sierpnia, a tuż po jej odejściu przypomniano koszmar, który przeżyła w dzieciństwie.

Kazimiera Utrata-Lusztig zmarła w wieku 86 lat. Wierni fani przypominają sobie więc jej najwspanialsze role, doskonałe występy u Andrzeja Wajdy oraz Antoniego Krauze, grę w serialach oraz... teledyskach.

Klan stracił wspaniałą aktorkę

Tuż po jej śmierci przypomniano jednak wstrząsający koszmar z jej dzieciństwa. Artystka opowiadała o nim po latach w rozmowie z mediami, co bez wątpienia było dla niej bardzo trudnym przeżyciem. - Moje dzieciństwo przypada na trudne czasy okupacji. Spędziłam je w Warszawie i w Cieciszewie niedaleko Konstancina, gdzie dziadkowie mieli dom. Pamiętam, w ogrodzie był kopiec przerobiony na bunkier. Kiedy nadlatywał samolot, zbiegały się tam ciotki, kuzynki... W tym bunkrze opowiadano dzieciom mrożące krew w żyłach historie o Niemcach. Ale ja się ich nie bałam. Stało się jednak coś, czego nie zapomnę do końca życia. Pewnego dnia taki Niemiec - żandarm w szarym mundurze - zjawił się w naszym domu. Zobaczył mojego ojca i jego radio ze słuchawkami. Na szczęście tylko powyrywał bagnetem wszystkie kable. I na szczęście darował życie naszej rodzinie - ujawniła aktorka w rozmowie z "Super Expressem".

Kazimiera Utrata prywatnie

- Pamiętam, że byłam bardzo wrażliwym dzieckiem - przeżywałam to, co wokół się działo. Pewnie dlatego poważnie zachorowałam. Pewnego dnia bawiłyśmy się z siostrą w damy. Na szyi zawiesiłyśmy łańcuszki od torebki, które miały udawać korale. Z papieru natomiast zrobiłyśmy długie papierosy. I nagle coś zsunęło mi się po plecach. Zaczęłam krzyczeć! Przybiegł tato, zapytał: "Co się dzieje?!". Długo trwało, zanim ja wydusiłam, że mam liszkę na plecach. Było to dla mnie tak traumatyczne przeżycie, że potem ciągle wydawało mi się, że coś obślizgłego chodzi po moim ciele. Przez rok brałam nawet lekarstwa na uspokojenie. Myślę, że te przeżycia wojenne wywołały u mnie poważną chorobę nerwową - dodała także wyraźnie poruszona Utrata-Lusztig.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragedia na planie show TVN! Życie gwiazd na włosku
  2. Puszysta gwiazda TVN pokazała się w bikini. Internauci się na nią rzucili
  3. Nawet prowadzącego zamurowało! Uczestnik Koła Fortuny rozwalił system
ZAMIANA
olga_jackowskaLegendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Znani aktorzy PRL, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci [ZDJĘCIA]Znani aktorzy PRL, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News